Jestli mi gól pomůže do základní sestavy Boloni? To ví jen kouč, říká skromně Krejčí

13. srpna 2016 13:54 - Praha

Už šest utkání, včetně přípravy, odehrál fotbalový záložník Ladislav Krejčí za italskou Boloňu, kam v létě přestoupil za 110 miliónů korun ze Sparty. Na kontě má i první gól. Trefil se v pátečním večerním pohárovém duelu s druholigovým týmem Trapani Calcio a v utkání, v němž odehrál 63 minut a pomohl týmu k vítězství 2:0. Týden před startem Serie A si řekl o základní sestavu, v což doufá, jak řekl v rozhovoru pro Právo a Sport.cz.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V Itálii jste už skoro měsíc. Stihl jste se srovnat s prostředím?

Cítím se v pohodě, i když je všechno ve fofru. Zařizoval jsem si bankovní účet, italský telefon, s přítelkyní Kristýnou hledáme vhodné bydlení. Ve středu odletěla do Prahy, protože jsme v krátkém sledu hráli dva zápasy a byla by tu sama. V pondělí se vrátí a zase si půjdeme prohlédnout nějaké byty. Už by tu pak měla zůstat. Na hotelu to přeci jenom není to pravé.

Cítíte šanci na základní sestavu?

I když jsem dal v poháru gól, je na to brzy, to ví jen kouč Donadoni. Zatím zkouší, hledá, uvidíme, co se mnou provede. Věřím, že ho snad moje výkony uspokojují, a když si mě vybral, dá mi šanci.

Na jaké místo v sestavě vás trenér postavil?

Hraji v podstatě to, co ve Spartě, levého krajního záložníka. Poslal mě ale i na pravý kraj s tím, že je dobré si to občas prohodit a vyzkoušet druhou stranu, kdy si mohu míč svojí silnější levačkou snáz posunout do středu a vypálit, nebo vymyslet nějakou kolmici na spoluhráče.

Roberto Donadoni je legendou AC Milán, jak na vás působí jako trenér?

Je to obrovská persona, má veliký respekt fanoušků i hráčů. Jsme v pohodě. Samozřejmě pozorně poslouchám a snažím se maximálně vyhovět jeho požadavkům.

V jakém jazyce kouče posloucháte?

Pokyny samozřejmě udílí v italštině, kterou se učím, ale pochopitelně všemu nerozumím. Když vidí, že se nechytám, řekne mi to v angličtině. Se spoluhráči se také bavím převážně anglicky, i když základní fotbalové výrazy na hřišti už zvládám v italštině, rozumím i dalším věcem, ale na velké povídání to rozhodně není. S médii už vůbec ne.

Cítíte velký rozdíl mezi přípravou a herním stylem Sparty a italské Boloně?

Tréninky byly jako na Spartě dvoufázové, ale lišily se náplní, bylo víc míče a hodně taktiky i nácviků různých herních a standardních situací. Ty jsou na programu každý den. Tady je to v zápasech hodně o taktice a nacvičených věcech.

Máte mezi novými spoluhráči nějakého kamaráda, s nímž jste si bližší?

Stejně jako já přišel maďarský záložník Ádám Nagy z Ferencvárose Budapešť, který také hrál na mistrovství Evropy. Spolu se bavíme nejvíc a navzájem si pomáháme.

Kdo jsou podle vás největší hvězdy týmu?

Určitě útočník Mattia Destro. Je obrovsky silný zády k bráně a klasický střelec. Výborný v pokutovém území. Další hvězdou je nejzkušenější hráč týmu, duše středové řady Franco Brienza. Má výborný především první dotek s míčem.

Takže jeho číslo 23 jste nedostal...

Francovi je osmatřicet, mluvilo se o tom, že skončí, ale jak už jsem řekl. Je to velká osobnost a pro mužstvo je velmi dobře, že zůstal. Je jedním z nejlepších hráčů. Vzal jsem volné číslo 11.

Sledujete Spartu?

Samozřejmě ji sleduji a jsem v častém kontaktu s klukama. Věřím, že postoupí do základní skupiny Evropské ligy.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: