Ostrava na lopatkách, na čtvrtou příčku ztrácí devět bodů

81. Doležal 2:0
Záznam online reportáže »

11. května 2019 19:27
(Aktualizováno: 11. května 2019 19:43)

Jablonec přesně po čtrnácti dnech znovu porazil Ostravu. Po výhře 4:0 v posledním kole základní části ji doma zdolal i ve skupině o titul, tentokrát 2:0. Výhru jen z tribuny sledoval kouč Petr Rada, který si tak odpykal první polovinu trestu. Jablonec rozhodl o výhře ve druhé půli, Trávník proměnil penaltu, tři body jistil Severočechům útočník Doležal. Čtvrtý Jablonec si na Baník vytvořil devítibodový náskok.

Ondřej Hájek, ČTK

Severočeši se ziskem tří bodů notně přiblížili definitivě čtvrtého místa. Ostrava je již předstihnout nemůže. Teoretickou šanci by měl ještě rival z Liberce, pokud by dokázal v sobotu večer zvítězit na Letné.

O prvním triumfu ve skupině o titul rozhodl Michal Trávník, který v 50. minutě proměnil pokutový kop nařízený za faul Jakuba Bolfa. Ten v pokutovém území stáhl Eduarda Sobola. Pojistku v závěru přidal po závaru před brankou svým patnáctým zásahem v sezoně Martin Doležal.

Trenér Jablonce Petr Rada je impulzivní člověk.

Radek Petrášek, ČTK

První větší šanci duelu si však vypracovala Ostrava. V 11. minutě dobře vypálil zpoza vápna Ondřej Šašinka, gólman Vlastimil Hrubý jeho střelu vyrazil.

Domácí v první části hrozili především po centrech Trávníka z pravé strany. Ve 23. minutě Doležal v akrobatické pozici poslal míč jen vedle tyče, stejně tak hlavičkoval pouze těsně mimo Vladimir Jovovič v minutě 39. Černohorský reprezentant pak mohl otevřít skóre gólem do šatny, ale dobrá střela z hranice šestnáctky mířila kousek nad břevno. Oba týmy v prvním poločase trefili branku jen jednou, na obou stranách scházela lepší předfinální a finální fáze.

Skóre se však změnilo brzy po pauze. Bolf fauloval Sobola a desítku posvětil videorozhodčí. Trávník ji musel proměnit nadvakrát. První pokus neplatil, neboť sudí Jan Machálek pískl, když Doležal přistrčil Martina Filla a viděl žlutou kartu. Trávník při opakované exekuci zvolil znovu střelu k pravé tyči.

Vedení Jablonec nastartoval, domácí měli několik šancí, jak náskok navýšit, ale počínali si podobně jako v minulém kole v Plzni, kde dobré příležitosti prohospodařili. Tentokrát se druhé branky dočkali, když druhý gól vstřelil Doležal.

Baník hrozil minimálně. V 71. minutě však nechybělo příliš, aby hostující kapitán Jiří Fleišman vyrovnal z přímého volného kopu. Zelenobílí tak potvrdili, že se jim na Ostravu daří. Ta z posledních sedmnácti vzájemných ligových utkání s Jabloncem slavila jen jednou.

2. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o titul:
FK Jablonec - Baník Ostrava 2:0 (0:0)
Branky: 50. Trávník z pen., 81. Doležal. Rozhodčí: Machálek - Kotík, Caletka - Adam (video). ŽK: Doležal, Břečka - Mešaninov. Diváci: 2887.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Hübschman - Kratochvíl, Trávník (82. Acosta), Považanec (87. Pilík), Jovovič (90.+2 Vatajelu) - Doležal. Trenér: Klucký.
Ostrava: Budinský - Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman - Bolf (85. Pazdera), Mešaninov, Hrubý (63. Jirásek), Holzer - Kuzmanovič (54. Diop), O. Šašinka. Trenér: Páník.
Hynek Preisler, Sport.cz, Právo

Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.