Klokani v nastavení urvali zlatý bod! Příbrami nepomohly ani dvě penalty, musí do baráže

mm, dosSport.cz

Rozhodnuto! Poslední Dukla sestupuje, předposlední Karvinou čeká baráž a spolu s ní si ji zahraje také Příbram. Fotbalisté Bohemians Praha 1905 zůstávají mezi elitou Fortuna ligy i pro příští ročník. Definitivu určily zápasy závěrečného 5. kola nadstavby o záchranu, v nichž Klokani v utkání s Opavou urvali doma remízu 1:1 až v páté minutě nastavení a bod jim stačil k udržení v nejvyšší soutěži. Do prolínací soutěže tak spadla Příbram, přestože porazila Duklu 3:2. V utkání Slovácko - Karviná (2:0) se už o ničem podstatném nerozhodovalo.

Josef Jindřišek rozjásal Ďolíček. Bohemka je zachráněná.

Nový herní model s nadstavbou nachystal baráž. Sezonu uzavřou zápasy mezi 14. a 15. týmem z první ligy a 2. a 3. celkem z druhé ligy. Hrát se bude pohárovým systémem doma - venku. Karviná v úterý doma v prvním utkání přivítá Jihlavu. Brněnská Zbrojovka pak  ve středu doma vyrukuje proti Příbrami.

Příbram sice v závěrečném kole skupiny o záchranu porazila pražskou Duklu 3:2 i díky dvěma penaltám, které proměnil talentovaný útočník Jan Matoušek. Středočeši se tak v konečném účtování Klokanům bodově vyrovnali, Pražanům však stačil k udržení mezi elitou bod díky lepšímu umístění v základní části.

K němu se ale svěřenci trenéra Martina Haška probíjeli nesmírně složitě. V Ďolíčku s již zachráněnou Opavou prohrávali od 67. minuty po gólu Jakuba Janetzkého, ale v páté minutě nastavení odvrátil baráž a rozjásal tribuny kapitán týmu Josef Jindřišek.

Fotbalisté Slovácka v nadstavbě ani jednou neprohráli a skupinu o záchranu zakončili vítězstvím 2:0 nad Karvinou. Oba góly vstřelil Lukáš Sadílek. Hostům už o nic nešlo, protože o jejich účasti v baráži s druholigovou Jihlavou se rovněž rozhodlo už dříve.