Hradec - Jablonec 1:2Votroci první utkání v azylu nezvládli

37. Mehanovič 0 : 1
50. Beneš 0 : 2
86. Mareš 1 : 2

Mladá Boleslav

Fotbalisté Hradce Králové v prvním utkání v azylu v Mladé Boleslavi prohráli s Jabloncem 1:2. Skóre duelu 2. ligového kola načal ve 36. minutě Mirzad Mehanovič, v 50. minutě zvýšil po rohu Vít Beneš. Nováček snížil až pět minut před koncem po přímém kopu Petra Mareše. Jablonec je po dvou kolech stoprocentní a vede neúplnou tabulku. Hradec naopak nenavázal na výhru ze hřiště Bohemians 1905.

Jablonecký obránce Vít Beneš.

Jablonec překvapivě začal v rozestavení 3-5-2, ale dlouho se mu nedařilo navázat na gólové hody z úvodního kola proti dalšímu nováčkovi Karviné, kterou doma zdolal 5:3. V úvodu byli aktivnější hráči Hradce, ale ani oni se nedokázali prosadit přes obranu hostů. Pouze Pázler hlavičkoval už ve třetí minutě těsně vedle.

Postupně začal čím dál více hrozit Jablonec. Nejprve dvakrát neuspěl se střelou z dálky Trávník, ale ve 36. minutě už se Severočeši dočkali. Stoper Pernica poslal před branku dlouhý centr, který prodloužil Mehanovič natolik ideálně, že přehodil i brankáře Ottmara a trefil se přesně na vzdálenější tyč.

Bosenský útočník tak zúročil zkušenosti s prostředím, jelikož strávil tři roky právě v Mladé Boleslavi. Dal svůj druhý gól v osmi startech v první lize. Chvíli nato po standardní situaci a centru Trávníka byl další brance blízko Kouřil, jeho hlavičku ale vyrazil brankář Ottmar.

Jablonci pak vyšel i vstup do druhé půle. Jiráček nejprve vybojoval rohový kop, ten zahrával Trávník a stoper Beneš hlavou zúročil výškovou převahu Severočechů.

Hosté byli i nadále lepší a dlouho nedovolovali Hradci vrátit se do utkání. Naopak další gól měl na kopačce Wágner, ale Ottmara nepropálil.

Hradec se snažil, bojoval o každý míč a soupeře v poslední půlhodině zatlačil, ale Černý i Trubač pálili mimo branku a Martanovu bombu z dálky vyrazil brankář Valeš. Až pět minut před koncem přišlo snížení, když střídající Mareš zaskočil Valeše střelou z přímého kopu. Víc už ale Hradec nestihl.

Fotbalová ePojisteni.cz liga - 2. kolo (hráno v Mladé Boleslavi):
FC Hradec Králové - FK Jablonec 1:2 (0:1)
Branky: 85. Mareš - 36. Mehanovič, 50. Beneš. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Myška. ŽK: Plašil - Wágner.
Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra - P. Černý (84. M. Černý), Schwarz (62. Mareš) - Martan, Vlkanova (58. Trubač), Malinský - Pázler. Trenéři: Frimmel a Pilný.
Jablonec: Valeš - Kouřil, Pernica, Beneš - Nový, Trávník (88. Bazal), Hübschman, Jiráček, Hybš - Mehanovič (65. Kubista), Wágner (80. Doležal). Trenér: Frťala.