Rubriky:

Fortuna liga

Plzeň zaplatí pokutu za přerušení šlágru, trest vyfasovaly i Sparta a Zlín

16. listopadu 2017 15:23 - Praha
(Aktualizováno: 16. listopadu 2017 15:51)

Šlágr lídr soutěže vyhrál a nadále tak mašíruje za titulem bez ztráty bodu. Malou kaňku ovšem registruje. Viktoria Plzeň musí kvůli chování fanoušků při utkání fotbalové ligy se Slavií (1:0) zaplatit pokutu 70 tisíc korun. Disciplinární komise potrestala vedoucí celek první ligy za nevhodné pokřiky a použití pyrotechniky, kvůli kterému byl zápas 13. kola krátce přerušen. Platit budou i Sparta a Zlín.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Plzeň pyká za porušení povinnosti pořádajícího klubu. Sudí Příhoda musel ve 14. minutě kvůli dýmu vycházejícímu z domácího kotle zápas přerušit. Fanoušky Viktorie se okamžitě vydali přes hřiště umravnit majitel klubu Tomáš Paclík s ředitelem Adolfem Šádkem, po chvíli zápas pokračoval.

Kvůli přečinům příznivců při vzájemném utkání (2:2) budou platit také Zlín se Spartou. Moravský celek dostal pokutu 50 tisíc korun za pronesení pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu. Stejnou částku zaplatí kvůli použití pyrotechniky i Pražané.

Kouřové efekty se nevyhýbají ani druhé lize. V ní disciplinárka potrestala Vlašim, která za pyrotechniku při utkání s Třincem dostala pokutu 25 tisíc korun.

Vítkovický Dominik Urbančok dostal stop na jedno utkání za čtyři žluté karty.

dos, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..