Rubriky:

Fortuna liga

Radši bych měl Rosického, netají Stramaccioni. Od Stanciua nicméně čeká velké věci

25. ledna 2018 20:34 - Praha

První dojem náramný. Všichni ve fotbalové Spartě si ovšem uvědomují, že přípravný duel proti třetiligovému Vltavínu (3:0) není odpovídajícím vzorkem. Až mistrovské zápasy odpoví, zda rekordní částka za přestup rumunského záložníka Nicolae Stanciua z Anderlechtu byla rozumnou investicí. „Je to hráč, který nám svojí kvalitou a kreativitou hodně pomůže ve středu hřiště,“ poukazuje trenér Andrea Stramaccioni.

Sport.cz

Dres Malého Mozarta s desítkou na zádech dostal rovnou. A musí mu být jasné, že s Tomášem Rosickým bude srovnávám. Proto přece Nicolae Stanciu na Letnou dorazil, aby od něj dirigentskou taktovku převzal.

„Radši bych měl Rosického, ale Tomáš už skončil," říká upřímně s úsměvem trenér Andrea Stramaccioni.

„Stanciua jsme chtěli už v létě a může týmu pomoci kreativitou a kvalitou ve středu zálohy, která nám bez Rosického chyběla. Hned v premiéře fanouškům ukázal, co dovede. Samozřejmě se musí adaptovat a pořádně se seznámit se spoluhráči. Jsme moc rádi, že ho máme v týmu," poukazuje italský kouč.

Kotalík: Nešli jsme přes 100 miliónů

Stanciu stál podle zákulisních informací v přepočtu 117 miliónů korun, což z něj činí suverénně nejdražšího fotbalistu v historii české ligy. Sparta ovšem s touto částkou nesouhlasí.

„Nemůžeme ji zveřejnit. Nepřesáhla však sto miliónů korun," říká generální ředitel letenského klubu Adam Kotalík.

„Jednání s Anderlechtem nebyla vůbec jednoduchá, vázla každou chvíli na drobnostech. Dohoda nakonec všechny stála dost času, nervů a trpělivosti," popisuje nekonečnou telenovelu.

„Nakonec i díky tomu, že hráč šel proti Anderlechtu s platem dolů, se přestup podařilo dotáhnout. Významnou měrou přispěli i agenti, protože jsme si stanovili rozpočet, který jsme nechtěli přesáhnout," dodává Kotalík.

Kangu brzdí jeho manažer

Letenští paralelně rozehráli další složitý případ. Jsou dohodnutí s Crvenou zvezdou Bělehrad na přestupu gabonského záložníka Guélora Kangy, zatím se však nedokázali domluvit s hráčem.

„Jsme domluveni, za jakých podmínek ho jeho klub uvolní do Sparty. Ale nedaří se najít dohodu s manažerem hráče. Nejsem schopen odhadnout, jestli přestup dotáhneme do úspěšného konce," netají Kotalík.

Není také žádným tajemstvím, že o brankáře Martina Dúbravku projevuje zájem Newcastle. „Dostali jsme oficiální nabídku na hostování pro jaro. Odmítli jsme ji, protože preferujeme hostování s povinnou opcí, nebo transfer. Poslali jsme jim své stanovisko a odpověď Newcastlu nemáme. Martin je tak nadále členem kádru Sparty," vysvětluje generální ředitel.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..