Plzeň - Ml.Boleslav 1:2Viktoria na kolenou! Podzimní suverén padl doma s oslabeným soupeřem

40. Mareš 0 : 1
79. Hubínek 0 : 2
89. Bakoš 1 : 2

Plzeň

Fotbalová Plzeň v lize opět ztratila! V sobotním duelu 22. kola podlehla v Doosan Aréně 1:2 Mladé Boleslavi, nepomohla jí ani více jak půlhodinová přesilovka po vyloučení Komličenka. Viktoriáni poskytli další dárek Slavii, která pokud v neděli porazí doma Zlín, přiblíží se jim na 6 bodů. Celkem už na jaře Západočeši ztratili 10 bodů.

Petr Mareš z Mladé Boleslavi se raduje z gólu v Plzni.

Plzeň začala vlažně, přesto se v 9. minutě dostala do šance. Po rohu Kovaříka se ve vzduchu prosadil Řezník, jeho hlavička proletěla těsně nad břevnem. Vzápětí domácí předvedli obrovskou minulu při rozehrání přímého kopu z vlastní poloviny, po které se na jediného obránce řítili Přikryl s Komličenkem. Jenže Přikryl namísto přihrávky zbrkle nastřelil stopera Hájka.

Lehkonozí Středočeši hrozili dál, v 27. minutě se po přihrávce Konatého zjevil ve velké příležitosti Mareš. Koncovka mu nevyšla, Kozáčik mu střelu lapil. Druhou šancí už Mareš nepohrdnul. Pět minut před pauzou si narazil s Komličenkem a tváří v tvář Kozáčikovi nezaváhal. Viktorii stihla brzy další nepříjemnost, když z trávníku odkulhal zraněný kanonýr Krmenčík. Kouč Vrba ho nahradil Bakošem, do druhé půle poslal na hřiště i druhého útočníka Chorého.

Žádný domácí tlak se však nekonal. A to ani poté, co byl v 58. minutě po druhé žluté kartě vyloučený hostující útočník Komličenko. Nervózní Plzeň upadla do křeče, v 79. minutě ji dorazil po brejku střídající Hubínek. Domácí sice v závěru snížili Bakošem, víc už ale nesvedli.

Fotbalová liga - 22. kolo:
Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)
Branky: 89. Bakoš - 40. Mareš, 79. Hubínek. Rozhodčí: Zelinka - Kotík, Pochylý. ŽK: Chorý - Šušnjar, Přikryl, Komličenko, Poláček. ČK: 58. Komličenko. Diváci: 8722.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hubník (74. Zeman), Hájek, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic, Kolář (46. Chorý), Kovařík - Krmenčík (42. Bakoš). Trenér: Vrba.
Ml. Boleslav: Polaček - Pauschek, Šušnjar, Chaluš, Křapka - Jánoš, Matějovský (66. Hubínek) - Konaté (86. Magera), Přikryl (74. Ladra), Mareš - Komličenko. Trenér: Weber.