Článek
Phoenix si tak pojistil Bookera až do konce sezony 2029/30. Za pět let si dvojnásobný olympijský vítěz vydělá celkem 316 milionů dolarů.
Za Suns hraje Booker od roku 2015, je čtyřnásobným účastníkem Utkání hvězd. V základní části NBA nastoupil v 673 zápasech a měl střelecký průměr 24,4 bodu. V play off odehrál 47 utkání s průměry 28 bodů a přes pět doskoků i asistencí.
Po sezoně, v níž Suns obsadili v Západní konferenci až 11. místo a nepostoupili do play off, skončil u týmu trenér Mike Budenholzer. Na výběru nového kouče Jordana Otta se podle médií podílel i Booker. Jeho spoluhráčem však už nebude hvězdný Kevin Durant, který odešel do Houstonu.
BREAKING: Phoenix Suns superstar Devin Booker has agreed to a two-year, $145 million maximum contract extension with the franchise through the 2029-30 season, the highest annual extension salary in NBA history, CAA’s Jessica Holtz and Melvin Booker told ESPN. pic.twitter.com/A5U5VPlSgx
— Shams Charania (@ShamsCharania) July 10, 2025