Rubriky:

Fortuna liga

Milovník nevšedních legrácek řečený Padouch, symbol klubové věrnosti

28. dubna 2018 14:33 - Praha

Byl u všech čtyř trofejí v historii Slovanu Liberec. Jednou získal pohár, třikrát titul. V nejvyšší soutěži odehrál 349 zápasů, dal tři góly. Právě Tomáš Janů se představuje v dalším dílu seriálu TOP 25 osobností samostatné české fotbalové ligy. V přiloženém videu si můžete připomenout kariéru milovníka golfu a obdivovatele slavného Argentince Diega Maradony.

Válčil v modrobílých barvách s krátkou přestávkou dlouhých patnáct let a připsal si v dresu Slovanu rekordních 310 ligových startů (dalších 30 má za Příbram a 9 za Ústí nad Labem). Na prahu čtyřicítky se loučil jako král a stal se prvním členem klubové dvorany slávy.

Tomáš Janů pokaždé nechával na hřišti všechny síly. Ať už hrál beka, nebo defenzivního záložníka. Symbol klubové věrnosti, legenda v každém slova smyslu. Kapitán k pohledání, milovník nevšedních legrácek řečený Padouch.

„Konstruktivní typ fotbalisty, obránce, který dokázal velmi dobře rozehrát a zapojit se do ofenzivy. Navíc měl velký dopad na hráče i mimo hřiště. Tomáš byl ve své době správný kapitán," charakterizuje trenér Vítězslav Lavička, patron projektu.

Seriál TOP 25 osobností
Vladimír Šmicer
Tomáš Řepka
Pavel Horváth
Jiří Novotný
Libor Sionko
Jaromír Blažek
Rudolf Otepka
Vratislav Lokvenc
Roman Hubník
Martin Vaniak
Stanislav Vlček
Matúš Kozáčik
Karel Poborský
Horst Siegl
Jiří Štajner
Libor Došek
David Lafata
Pavel Verbíř
Michal Horňák
Daniel Kolář
dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..