Vsetín - České Budějovice 2:3Lídr ligy uspěl na horkém vsetínském ledě, Kladno nestačilo na Litoměřice

Hokejisté Českých Budějovic ve šlágru 15. kola druhé nejvyšší soutěže zvítězili ve Vsetíně 3:2 a ukončili soupeři osmizápasovou sérii výher. Motor zároveň navýšil náskok v čele soutěže na šest bodů, protože po pěti výhrách v řadě prohrálo i Kladno, které podlehlo Litoměřicím 2:3. Třetí místo si navzdory nečekané prohře v Benátkách nad Jizerou 0:4 udržel Přerov.

Souboj Na Lapači svedl proti sobě trenéra domácích Jiřího Dopitu a kouče Jihočechů Václava Prospala, kteří na mistrovství světa v roce 2000 dotáhli reprezentaci ke zlatu. V prvních dvou třetinách zaznamenala obě mužstva po jedné trefě. O třech bodech pro hosty rozhodl v 50. minutě trefou v přesilovce pět na tři útočník Lukáš Endál. České Budějovice zvítězily potřetí v řadě a celkově bodovaly v sedmém utkání po sobě.

Rytíři padli v Litoměřicích, Jihlava vynulovala Slavii

Kladenští Rytíři v Litoměřicích od desáté minuty prohrávali, ale poté díky přihrávce a gólu Petra Vampoly, mistra světa z roku 2010, obrátili stav. V hrdinu duelu se proměnil osmnáctiletý útočník Otakar Šik, který na konci druhé třetiny vyrovnal a v 52. minutě přisoudil Stadionu tři body.

Jihlava výhrou 3:0 utnula Slavii desetizápasovou šňůru s bodovým ziskem. Dukla si góly rozdělila do všech třetin. Z vítězné trefy se radoval útočník Tomáš Čachotský, jenž přidal také asistenci.

Divíšek si připsal hattrick

Benátky nad Jizerou zvítězily po čtyřech porážkách. Dvě přesilovkové trefy Středočechů zařídil devatenáctiletý útočník Ondřej Chrtek, který si v závěru utkání vedle dvou minut vysloužil i desetiminutový osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Prostějov si z Poruby odvezl plný bodový zisk za triumf 5:2.

Po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 1:1, ale v posledním dějství si vzal slovo lídr Jestřábů Tomáš Divíšek, který vsítil hattrick. Devětatřicetiletý útočník s 24 body vládne pořadí produktivity. Čtyřmi body za gól a tři nahrávky se zaskvěl útočník Tomáš Nouza, jenž spolu s Divíškem díky 11 brankám vede pořadí kanonýrů.

Třebíč doma padla s Havířovem

Třebíč našla až v sedmém domácím utkání přemožitele a stal se jím po výhře 2:1 Havířov. Všechny branky padly v úvodní dvacetiminutovce. O tu rozdílovou se v početní výhodě postaral obránce David Chroboček.

Frýdek-Místek nezaváhal ani ve druhém zápase pod vedením nového šéfa střídačky Vlastimila Wojnara. Domácí tým přestřílel Kadaň 6:3, třemi body k tomu přispěl útočník Milan Mikulík.

15. kolo první hokejové ligy:
Benátky nad Jizerou - Přerov 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 16. a 42. Chrtek, 12. M. Zachar, 58. Bittner. Rozhodčí: Kašík, Kostourek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:4, navíc Maier a Chrtek (oba Benátky nad Jizerou) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 200.
Třebíč - Havířov 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 1. Vodný - 13. Gřeš, 18. Chroboček. Rozhodčí: Veselý, Vrba - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 958.
Vsetín - Motor České Budějovice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 16. Theoret, 37. Rác - 17. Plášil, 26. Vydarený, 50. Endál. Rozhodčí: Přikryl, Koziol - Zídek, Doležal. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:1. Diváci: 3080.
Jihlava - Slavia Praha 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 17. Čachotský, 33. T. Havránek, 58. Mandát. Rozhodčí: Skopal, Kopeček - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1781.
Frýdek-Místek - Kadaň 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
Branky: 26. a 28. Hladonik, 7. Mikulík, 11. Novotný, 43. Husák, 49. L. Kovář - 8. Klíma, 10. Říha, 24. Chlouba. Rozhodčí: Čech, Tomáš Cabák - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 7:7, navíc Blaha 5 min. a do konce utkání, Kůs (oba Kadaň) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 883.
Poruba - Prostějov 2:5 (1:0, 0:1, 1:4)
Branky: 17. Ollender, 49. Matějíček - 43., 55. a 60. Divíšek, 36. Nouza, 50. Starý. Rozhodčí: Dědek, Fiala - Lukš, Novák. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 482.
Litoměřice - Kladno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 38. a 52. Šik, 10. Válek - 19. Zikmund, 31. Vampola. Rozhodčí: Wagner, Zubzanda - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:8, navíc Hajný (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 1286.