Č. Budějovice - Ústí n. Labem 2:3Motor prohrál s posledním, zaváhala i vedoucí Jihlava. Kladno si zastřílelo a posunulo se vpřed

Hokejisté Motoru České Budějovice ve 40. kole nečekaně podlehli poslednímu Ústí 2:3. Zaváhala i vedoucí Jihlava - po prodloužení prohrála 3:4 s Frýdkem-Místkem, dál má ale luxusní náskok - devět bodů před Kladnem, které se při volnu Vsetína posunulo na druhé místo poté, co vyhrálo jasně 7:1 v Kadani.

O ukončení jihlavské série šesti výher se postaral hattrickem Michal Kovařčík. Útočník Třince, který se na farmě ve Frýdku-Místku rozehrává po zranění, dostal hosty v první třetině dvakrát do vedení a v deváté minutě měl na kontě už dvě branky.

Dukla sice otočila ve druhém dějství stav na 3:2 góly Tomáše Harkabuse a Matěje Pekra, ale ve 48. minutě poslal zápas do prodloužení Adam Flok. V čase 60:38 rozhodl vteřinu po skončení přesilové hry čtyř proti třem Kovařčík.

V dresu kladenských Rytířů zářili především mladíci Adam Kubík s Ladislavem Zikmundem. Kubík dal hattrick, Zikmund si připsal dvě trefy. Hodně vidět byl i jejich parťák Jakub Strnad, jenž nahrál na tři góly.

Hráči Motoru nastoupili do utkání s posledním Ústím v roli jasných favoritů, před vlastními fanoušky však před vyprodanou Budvar Arénou zklamali. O jejich porážce rozhodla prostřední třetina.

V ní nabrali domácí dvougólovou ztrátu, a i když se v závěrečném dějství dokázali vrátit do hry, tři body brali díky brance Daniela Vrdlovce z 55. minutě hosté. Severočeši zvítězili teprve podruhé za posledních jedenáct zápasů a v tabulce poskočili na čtrnáctou příčku o skóre před Kadaň.

Jen bod brali doma slávisté, kteří prohráli s Litoměřicemi 2:3 po samostatných nájezdech. O vítěznou branku se postaral Fin Markus Korkiakoski. Litoměřice venku vyhrály potřetí v řadě.

Páté místo si upevnil Prostějov, který zdolal šestý Havířov 3:0 a unikl mu na rozdíl pěti bodů. U všech tří branek byl útočník Tomáš Divíšek, autor tří asistencí. Gólman Jakub Neužil udržel podruhé v sezoně čisté konto. Třebíč díky gólům Adama Rašky a Matěje Nováka vedla už ve 14. minutě v Přerově 2:0 a nakonec vyhrála 2:1.

40. kolo první hokejové ligy:
Kadaň - Kladno 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)
Branky: 59. Maršoun - 30., 39. a 44. Kubík, 16. a 22. Zikmund, 3. O. Bláha, 47. Š. Jelínek. Rozhodčí: Souček, Kostourek - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 800.
Slavia Praha - Litoměřice 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 7. Heldák, 49. F. Vlček - 10. Marcel, 19. Daniel Voženílek, rozhodující sam. nájezd Korkiakoski. Rozhodčí: Šindel, Valenta - Oudes, Polonyi. Vyloučení: 7:3, navíc F. Vlček (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 968.
Prostějov - Havířov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 12. Žovinec, 17. Starý, 51. Nouza. Rozhodčí: Wagner, Pilný - Hejl, Bosák. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 2435.
Přerov - Třebíč 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 34. Goiš - 9. Raška, 14. M. Novák. Rozhodčí: Dědek, Fiala - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2061.
České Budějovice - Ústí nad Labem 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky: 46. a 55. Pýcha - 23. R. Jeřábek, 25. Jánský, 55. Vrdlovec. Rozhodčí: J. Doležal, Vrba - Šimán, Rubáš. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 6421.
Jihlava - Frýdek-Místek 3:4 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 7. L. Klíma, 24. Harkabus, 30. Pekr - 6. a 9. a 61. M. Kovařčík, 48. Flok. Rozhodčí: Vokřál, Barek - Kreuzer, Pechánek. Vyloučení: 8:8, navíc Mareš - Kuťák oba 10 min. Bez využití. Diváci: 2623.