Poruba - Litoměřice 0:6Hokejisté Poruby dostali nařezáno, v čele první ligy odskočily České Budějovice

Hokejisté Motoru České Budějovice vyhráli vyhráli v sobotním utkání 13. kola Chance ligy na ledě Havířova 5:2 a v čele tabulky se utrhli o tři body Porubě. Ta před vlastním publikem schytala debakl od Litoměřic 0:6. Chomutov prohrál ve Vsetíně 2:5 a je na šesté příčce tabulky.

Obránce Českých Budějovic Filip Novák.

Hráči Motoru v Havířově inkasovali jako první, domácí ve 3. minutě dostal do vedení v přesilové hře Filip Seman, ale za 153 sekund vyrovnal rovněž v početní výhodě Lukáš Endál a ještě v první třetině otočil stav Radek Prokeš.

V druhém dějství zvýšili Zdeněk Doležal a Václav Karabáček už na 4:1. V 38. minutě ve výhodě čtyř proti třem sice snížil Lukáš Bednář, ale v závěrečné části dovršil výhru Jihočechů v přesilové hře Martin Novák.

Poruba v sedmém domácím duelu v sezoně poprvé nebodovala. Po středeční prohře v Chomutově 3:8 opět propadla v defenzivě. Dva góly vstřelil Peter Jánský, Adam Beran pochytal 29 střel a při své premiéře v první lize udržel čisté konto.

Hattrick zaznamenal útočník Vsetína Vlastimil Dostálek, jenž v souboji dvou ambiciózních mužstev sestřelil Chomutov. Hlavně díky němu Moravané vyhráli 5:2 a v tabulce jsou už osmí o bod před Slavií, která po matném výkonu a dvou trefách domácího Petra Kafky prohrála 1:4 v Prostějově.

Po čtyřech porážkách zabrala Jihlava, jež přestřílela nováčka ze Sokolova 5:4. Hosté nakročili k výhře už po 20 minutách, kdy vedli 3:0. Nakonec z toho bylo ještě drama, cenné tři body ale Dukla uhájila. V tabulce je ale až desátá.

Bez vítězství stále zůstává poslední Kadaň, která doma podlehla Ústí nad Labem 2:5. Benátky nad Jizerou prohrávaly v Třebíči 0:2, ale slavily výhru 3:2. O vítězství Přerova ve Frýdku-Místku 2:1 rozhodl v samostatných nájezdech Jaroslav Moučka.

13. kolo první hokejové Chance ligy
Prostějov - Slavia Praha 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Branky: 15. a 16. Kafka, 10. Nouza, 23. Žálčík - 30. J. Novák. Rozhodčí: Vrba, Skopal - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 1152.
Poruba - Litoměřice 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Branky: 40. a 51. Jánský, 10. Daniel Voženílek, 17. M. Beran, 36. Šalda, 56. J. Jícha. Rozhodčí: Doležal, Kopeček - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 12:11. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 659.
Kadaň - Ústí nad Labem 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 25. Foltýn, 39. M. Jandus - 8. a 60. Maršoun, 6. Kružík, 25. Vildumetz, 53. O. Bláha. Rozhodčí: Zubzanda, Pavlovič - Kokrment, Coubal. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 430.
Sokolov - Jihlava 4:5 (0:3, 1:1, 3:1)
Branky: 33. Švec, 42. Osmík, 46. J. Vrána, 60. Gorčík - 4. D. Kolář, 8. D. Čermák, 15. J. Holý, 28. J. Pohl, 52. Fronk. Rozhodčí: Grech, Hucl - Belko, Flegl. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 833.
Havířov - Motor České Budějovice 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky: 3. F. Seman, 38. L. Bednář - 5. Endál, 15. Prokeš, 28. Z. Doležal, 32. Karabáček, 50. M. Novák. Rozhodčí: Fiala, Obadal - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 9:10, navíc M. Beránek (České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 1636.
Vsetín - Piráti Chomutov 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Branky: 4. z tr. střílení, 50. a 60. Dostálek, 17. Kucharczyk, 55. L. Volf - 13. Tejnor, 46. F. Suchý. Rozhodčí: Barek, Koziol - Lukš, Kráľ. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3420.
Třebíč - Benátky nad Jizerou 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Branky: 26. Vodný, 42. Kratochvíl - 43. A. Musil, 45. Průžek, 52. D. Špaček z tr. střílení. Rozhodčí: Kašík, Ondráček - Kučera, Blažek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 1023.
Frýdek-Místek - Přerov 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 17. Š. Novotný - 55. R. Pšurný, rozh. náj. Moučka. Rozhodčí: Wagner, Pilný - Pechánek, Axman. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1240.