Č. Budějovice - Havířov 5:3České Budějovice si po obratu udržely v čele náskok 18 bodů

Hokejisté Motoru České Budějovice zdolali v 28. kole první ligy doma po obratu Havířov 5:3 a po páté výhře za sebou drží stále v čele náskok 18 bodů před druhými Litoměřicemi. Stadion i díky čtyřem brankám finského útočník Markuse Korkiakoskiho přehrál Porubu 6:1. Úspěšnou premiéru si odbyl nový trenér Chomutova Miroslav Buchal, Piráti porazili Vsetín 6:2.

Hokejisté Českých Budějovic se radují z vítězství.

Havířov vedl v desáté minutě díky dvěma gólům Lukáše Bednáře v Českých Budějovicích 2:0, po snížení Reného Vydareného vrátil hostům dvoubrankový náskok ve 27. minutě Ondřej Kachyňa. Obrat Motoru ale zahájil krátce po polovině utkání Ivan Lytvynov. Mezi 53. a 58. minutou jej dovršil dvěma brankami Zdeněk Doležal, který při vítězné trefě vyžil přesilovou hru. Při power play dovršil výsledek Jakub Babka. Lídr tabulky bodoval ve 21. duelu v řadě a podevatenácté z toho vyhrál.

Litoměřice potřetí za sebou naplno bodovaly a díky vítězství nad Porubou vylepšily své skóre z této úspěšné série na 20:6. Stadion vyhrál úvodní dějství 4:1 díky hattricku Korkiakoskiho. Ve 33. sice hvězda večera neproměnila trestné střílení, ale v polovině třetí třetiny Korkiakoski přidal i čtvrtou branku. Poruba vyšla naprázdno počtvrté v řadě.

Přerov neudržel krok s Litoměřicemi a po domácí porážce s Frýdkem-Místkem 1:2 v prodloužení na ně ztrácí dva body. Zubr sice vedl od páté minuty díky gólu Šimona Kratochvila, ale ještě v první třetině vyrovnal v přesilové hře David Kofroň a v čase 63:52 rozhodl o první výhře Frýdku-Místku po třech porážkách Filip Haman.

Čtvrtý Chomutov vedl poprvé nový trenér Buchal a premiéra mu vyšla. Piráti uspěli podruhé za sebou: v sobotu vyhráli na ledě Poruby 5:4 pod dočasným vedením Kamila Koláčka, který zaskočil po odchodu Martina Štrby.

Dnes Buchalův tým sice prohrával se Vsetínem už po 23 vteřinách po brance Jakuba Tepera, ale v první třetině obrátili stav Jakub Sklenář a Sébastien Piché. Ve 24. minutě vyrovnal ve vlastním oslabení David Tůma, Piráty to však nezlomilo.

Mezi 31. a 37. minutu jim zařídili tříbrankový náskok Petr Stloukal, v přesilové hře Tomáš Pitule a Jan Rudovský. V úvodu třetí části ještě využil další početní výhodu Darby Llewellyn. Valaši prohráli potřetí za sebou a klesli ze čtvrté na šestou pozici.

Předstihla je vedle Chomutova i Slavia, která vyhrála nad Prostějovem 3:1 a zaznamenala páté vítězství v řadě. Jistotu účasti v play off a boji o nasazení po 30 kolech v nadstavbové mají i sedmá Poruba a osmý Havířov.

Naopak ve skupině o 9. až 16. místo, kde se bude hrát o předkolo play off, zůstane Jihlava. Ta si alespoň vylepšila po výhře 6:4 proti Sokolovu bilanci druhou výhrou ze tří utkání.

28. kolo první hokejové Chance ligy:
Benátky nad Jizerou - Třebíč 3:2 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 11. Průžek, 44. Bukač, 62. R. Duda - 4. M. Hlaváč, 8. Kunc. Rozhodčí: Pilný, Valenta - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 202.
Jihlava - Sokolov 6:4 (3:1, 1:0, 2:3)
Branky: 2. Skořepa, 16. Poletín, 18. Čachotský, 27. T. Harkabus, 52. Anděl, 57. Fronk - 3. a 43. Vracovský, 41. a 50. Kverka. Rozhodčí: J. Doležal, Vrba - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 759.
Litoměřice - Poruba 6:1 (4:1, 0:0, 2:0)
Branky: 11., 12., 17. a 50. Korkiakoski, 11. D. Vitouch, 59. Strejček - 10. T. Jáchym. Rozhodčí: Pavlovič, Hucl - Flegl, Šimánek. Vyloučení: 6:7, navíc Husák (Poruba) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 920.
Motor České Budějovice - Havířov 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky: 53. a 58. Z. Doležal, 11. Vydarený, 33. Lytvynov, 60. Babka - 4. a 10. L. Bednář, 27. Kachyňa. Rozhodčí: Wagner, Jaroš - Kokrment, Tichý. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 5665.
Chomutov - Vsetín 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Branky: 4. J. Sklenář, 20. Piché, 31. Stloukal, 34. Pitule, 37. Rudovský, 43. Llewellyn - 1. Teper, 24. D. Tůma. Rozhodčí: M. Petružálek, Čáp - Beneš, Coubal. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1790.
Přerov - Frýdek-Místek 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 5. Š. Kratochvil - 17. Kofroň, 64. Haman. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Kráľ, Měkýš. Vyloučení: 4:3, navíc Šnajnar (Přerov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1403.
Slavia Praha - Prostějov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 13. Jaroslav Brož, 42. Kubík, 49. Pacovský - 14. V. Meidl. Rozhodčí: Pražák, Kostourek - Belko, Hnát. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 710.