Vsetín - Přerov 2:0Vsetín vyhrál nad Přerovem a posunul se na druhé místo

škvČTK

Hokejisté Vsetína vyhráli v 7. kole nadstavby první hokejové ligy nad Přerovem 2:0 a posunuli se ze čtvrtého místa na druhé právě před svého soupeře a Chomutov. Na vedoucí České Budějovice, které čeká v neděli dohrávka na ledě Poruby, ztrácejí 22 bodů.

Momentka z utkání Slavia - Litoměřice.

Vsetín zareagoval na pondělní porážku v Českých Budějovicích (2:5) a radoval se ze šesté výhry z posledních sedmi zápasů. Přerov potřetí v řadě venku nebodoval. Na první branku čekalo 4020 diváků Na Lapači do 44. minuty, kdy otevřel skóre Lukáš Volf. Výsledek dovršil 25 sekund před koncem při power play David Tůma.

Po pěti porážkách za sebou se dočkaly úspěchu páté Litoměřice, které vyhrály v pražském Edenu nad Slavií 4:3. Sedmí Pražané sice dokázali vyrovnat z 0:3 na 3:3, ale v 49. minutě rozhodl v přesilové hře Martin Kadlec. Slavia nebodovala podruhé za sebou.

Šestý Havířov pražskému celku unikl na rozdíl čtyř bodů, protože vyhrál v Chomutově 4:2. Bodoval pošesté za sebou a z toho popáté vyhrál. Prohrával sice po první třetině, ale čtyřmi góly mezi 22. a 30. minutou strhl vítězství na svoji stranu. Piráti neuspěli poprvé po třech výhrách a klesli ze třetí na čtvrtou pozici.

V boji o předkolo vyhrála devátá Jihlava na ledě posledního Sokolova 4:2 a desátou pozici si upevnil Prostějov, který zvítězil v Ústí nad Labem 6:5 díky gólu v čase 59:49. Vstřelil jej útočník Patrik Miškář a dovršil hattrick.

7. kolo nadstavby první hokejové Chance ligy:
O pořadí v play off:
Slavia Praha - Litoměřice 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
Branky: 38. a 40. Ryzák, 29. Šmerha - 11. Daniel Voženílek, 23. Jícha, 29. Jánský, 49. M. Kadlec. Rozhodčí: Sýkora, Hucl - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:6, navíc Šteiner (Slavia) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1441.
Chomutov - Havířov 2:4 (1:0, 1:4, 0:0)
Branky: 16. Stloukal, 36. J. Sklenář - 22. Dvořák, 28. J. Doktor, 28. Fridrich, 30. Malina. Rozhodčí: Wagner, Micka - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 2196.
Vsetín - Přerov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 44. L. Volf, 60. D. Tůma. Rozhodčí: Fiala, Kopeček - Lukš, Blažek. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 4020.
O účast v předkole play off:
Ústí nad Labem - Prostějov 5:6 (2:3, 0:2, 3:1)
Branky: 5. a 20. J. Havel, 43. Jakub Müller, 54. Kružík, 59. Smetana - 12., 35. a 60. Miškář, 3. Hrníčko, 11. Ouřada, 37. M. Novák. Rozhodčí: Pavlovič, Jechoutek - O. Polák, Ševic. Vyloučení: 3:9. Využití: 5:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 583.
Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 8. D. Špaček, 31. Wiencek, 60. R. Duda - 48. Kofroň. Rozhodčí: J. Doležal, Veselý - Šimánek, Štofa. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 308.
Sokolov - Jihlava 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 6. Vracovský, 39. M. Zadražil - 8. Skořepa, 25. Čachotský, 37. Pekr, 53. Hrala. Rozhodčí: Zubzanda, Šindel - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 785.
Třebíč - Kadaň 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
Branky: 9. a 43. Šťovíček, 31. Michálek, 35. Vodný, 43. Hort, 49. Nedvídek - 39. Kůs. Rozhodčí: Kašík, Koziol - Bartek, Kučera. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 1125.