Duel lídrů první hokejové ligy vyhrál Chomutov

Hokejisté Chomutova byli lepší v sobotním duelu lídrů dvou skupin první hokejové ligy. V Brně porazili domácí Kometu 2:1 po samostatných nájezdech a udrželi se v čele skupiny Západ před Mladou Boleslaví. Ta získala tři body za výhru 2:0 v Havířově a snížila náskok Severočechů na jediný bod.

Poprvé v sezóně hokejisté Komety vyprodali Rondo, ale v souboji lídrů východní a západní skupiny odešli poraženi. Chomutov se ujal vedení v přesilovce na začátku druhé třetiny díky Polodnovi a celou prostřední část čekali domácí na vyrovnání. Obrovská radost propukla v ochozech 14 vteřin před sirénou. Severočeši ustáli oslabení tří proti pěti, ale na střelu Černého pod horní tyčku z bezprostřední blízkosti Horčička nedosáhl.

Ve třetí třetině měla Kometa několikrát šanci dostat se do vedení, ale ani jednu početní výhodu nevyužila. Na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy, ve kterých se trefil jen hostující Jeslínek. Jako poslední jel domácí ostrostřelec Vostřák, ale ani on nedal.

V Havířově domácí prokázali zlepšení oproti minulým zápasům, ale neprosadili se v koncovce. Zkušení hosté toho dokázali využít. Skóre otevřel v první třetině Ivan. V poslední části Varga nastřelil Krále, který pak ujel a ve spolupráci s Gombárem stanovil stav na konečných 2:0 pro Mladou Boleslav.

První hokejová liga - 16. kolo
Havířov - Mladá Boleslav 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 25. Ivan, 52. Gombár. Rozhodčí: Mikula - Barteček, Koliba. Vyloučení: 5:7. Diváci: 1007.
Jihlava - Vrchlabí 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 29. Hradecký, 37. Rytnauer - 16. Špaček, 22. Hrach, 63. Gengel. Rozhodčí: Kubeš - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:6, navíc Bakus 10 min. - Tvrdek 10 min a do konce utkání. Využití 1:1. Diváci: 1466.
Kadaň - Sareza Ostrava 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 56. a 63. Vrtek, 44. Derfler - 29. a 31. Boháč. Rozhodčí: Froněk - Mašek, Vitík. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 360.
Kometa Brno - Chomutov 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 40. Černý - 21. Polodna, rozhodující nájezd Jeslínek. Rozhodčí: Hradil - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 6:11, navíc Barus 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Olomouc - Beroun 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 23. Smejkal, 41. Žajgla, 46. Sršeň, 50. Ministr - 22. Tvrzník. Rozhodčí: Šír - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 13:8, Jankových (Beroun) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 750.
Prostějov - Most 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 10. a 47. Vymazal, 49. Bartošek - 60. Metlička. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Pala. Vyloučení: 6:6. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000.
Šumperk - Havlíčkův Brod 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Bařica, 15. Ambruz - 13. Borůvka, 16. Němec, 18. Varga, 44. Drtina. Rozhodčí: Blecha - Elgner, Němec. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 1200.
Třebíč - Hradec Králové 6:5 po sam. nájezdech (0:2, 4:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 24., 37. a 42. a rozhodující nájezd Oliverius, 29. Krätzer, 40. Matušík - 4. Sakrajda, 9. Koudelka, 32. Haluza, 39. Vondráček, 59. Kadlec. Rozhodčí: Jebavý - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1550.