Přerov - Č. Budějovice 4:2Velkolepá série Motoru skončila

Hokejisté vedoucího Motoru České Budějovice podlehli ve 23. kole nadstavby první ligy na ledě druhého Přerova 2:4 a neuspěli po jedenácti výhrách za sebou. Jejich náskok v čele se snížil na 35 bodů. Přerov pevně drží druhou pozici o deset bodů před Vsetínem, který zvítězil v Chomutově 5:3.

České Budějovice přitom v Přerově po první třetině vedly 2:0. V 18. minutě otevřel v přesilové hře skóre Jan Veselý a 28 sekund před první pauzou zvýšil Lukáš Endál. Obrat zahájil ve 25. minutě v početní výhodě Jiří Goiš a za devět sekund vyrovnal Darek Hejcman.

Po 59 sekundách závěrečné části vstřelil vítěznou branku Radek Číp a v 50. minutě dovršil výsledek Filip Dvořák. Motor vyšel bodově naprázdno poprvé po 18 duelech. Přerov si spravil chuť po středečním debaklu na ledě Poruby 1:8.

Vsetín uspěl v Chomutově v přímém souboji o třetí místo a unikl mu na rozdíl čtyř bodů. Valaši vedli od 18. minuty po brance Sebastiana Gorčíka, ale 52 sekund před koncem prvního dějství vyrovnal v přesilové hře Filip Suchý. Ve druhé třetině zajistili Vsetínu tříbrankové vedení Branislav Rehuš, Ondřej Slováček a David Březina.

Piráti se nevzdali a Jan Rudovský s Nicholasem Schausem snížili, ale v závěru pojistil výhru hostů při power play do prázdné branky David Tůma.

Pátá Slavia zakončila sérii tří domácích zápasů bez jediného bodu. V pondělí s Litoměřicemi i ve středu s Chomutovem prohrála shodně 3:4 a Havířovu podlehla 2:3.

Na vedoucí branku hostujícího Ondřeje Procházky ze třetí minuty sice odpověděl v početní výhodě Tomáš Šmerha, ale Havířovu vrátil ještě na konci úvodního dějství v přesilovce vedení Filip Seman. V 36. minutě zvýšil Jozef Danielčak a za domácí už jen ve třetí třetině snížil Vítězslav Bílek.

Třetí výhru z posledních čtyř zápasů si připsaly Litoměřice, které zdolaly Porubu 6:3. Dvěma góly k tomu přispěl útočník Martin Kadlec. Poruba prohrála čtvrtý z posledních šesti duelů.

Jihlava si v boji o předkolo play off opět pojistila deváté místo, protože vyhrála v Prostějově 5:2. Za dvanácté Jestřáby, kterým se vzdálila postupové pozice na devět bodů, nastoupil osmačtyřicetiletý obránce Jiří Vykoukal.

Sportovní manažer Prostějova, který 11. března oslaví 49. narozeniny, při rozsáhlé marodce domácího týmu naskočil do třetí obranné dvojice vedle Jakuba Březáka a strávil na ledě téměř 18 minut. Vykoukal, dvojnásobný mistr světa (1996 a 1999) a majitel čtyř zlatých medailí z nejvyšší soutěže se Spartou, hrál první soutěžní zápas od sezony 2011/12. V té ukončil v dresu Plzně kariéru.

Desátou pozici si upevnila Třebíč, která doma vyhrála nad Ústím nad Labem 6:2 a má pětibodový náskok před jedenáctým Frýdkem-Místkem.

23. kolo nadstavby první hokejové Chance ligy:
O pořadí v play off:
Chomutov - Vsetín 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)
Branky: 20. F. Suchý, 53. Chlouba, 59. Schaus - 17. Gorčík, 21. Rehuš, 29. Slováček, 40. Březina, 60. D. Tůma. Rozhodčí: Jechoutek, Čáp - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 1978.
Slavia Praha - Havířov 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 15. Šmerha, 46. V. Bílek - 3. O. Procházka, 18. F. Seman, 36. Danielčák. Rozhodčí: Kostourek, Pavlovič - Belko, Hnát. Vyloučení: 3:3, navíc F. Seman (Havířov) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2123.
Litoměřice - Poruba 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Branky: 31. a 46. M. Kadlec, 3. Korkiakoski, 22. Kangas, 29. Marcel, 55. D. Jindra - 12. Sikora, 13. T. Jáchym, 60. Rudl. Rozhodčí: Valenta, Micka - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 929.
Přerov - Motor České Budějovice 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Branky: 25. Goiš, 25. Hejcman, 41. Číp, 50. F. Dvořák - 18. J. Veselý, 20. Endál. Rozhodčí: Kopeček, Ondráček - Měkýš, Kráľ. Vyloučení: 4:5, navíc Číp (Přerov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1848.
O účast v předkole play off:
Benátky nad Jizerou - Kadaň 7:1 (3:0, 3:1, 1:0)
Branky: 6. a 22. Charvát, 28. a 50. Gajda, 8. D. Špaček, 15. Šeliga, 39. Böhm - 29. Wágner. Rozhodčí: Jaroš, Veselý - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 213.
Prostějov - Jihlava 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 2. Žálčík, 54. Račuk z tr. střílení - 36. a 46. Pekr, 10. D. Kolář, 12. Anděl, 54. Skořepa. Rozhodčí: J. Doležal, Skopal - Komínek, Kučera. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. Diváci: 349.
Třebíč - Ústí nad Labem 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)
Branky: 17. Laš, 19. Psota, 28. Vodný, 34. Bittner, 42. Padrnos, 50. Šťovíček - 16. Hasman, 17. Kordule. Rozhodčí: Dědek, Obadal - Kleprlík, Blažek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 1137.