Hokejisté Komety Brno se posunuli do čela první ligy

Hokejisté Komety Brno v sobotu ve 12. kole první ligy porazili 4:2 Jihlavu a posunuli se do čela tabulky. Z prvního místa sesadili Vrchlabí, které podlehlo Hradci Králové 1:2 a na druhém místě ztrácí jeden bod.

Tradiční derby dvou historicky nejúspěšnějších týmů mezi Kometou a Jihlavou vyšperkovala téměř pětitisícová návštěva. Hrálo se sice v Jihlavě, na ledě i v hledišti ale dominovali hosté. Do vedení je poslal v 5. minutě při přesilovce pohotovou dorážkou Brabenec, hlavní úder si ale Brno nachystalo na prostřední dějství.

Už po šestnácti sekundách dotlačil puk za Řehoře Kostourek a za čtyři minuty přidal třetí gól Kýhos. Definitivně naděje Dukly pohřbil Haluza, který se po hrubce domácího týmu ocitl ve vlastním oslabení spolu s Kostourkem sám před jihlavskou brankou. Naději sice domácím vykřesal dvěma góly Hodek, jeho snížení na 2:4 ale přišlo pozdě.

O výsledku zápasu ve Vrchlabí rozhodla už první třetina. Hokejisté Hradce šli do vedení ve 13. minutě, když Kadlec zakončil pěknou kombinaci celé pětky. Těsně před koncem první třetiny hosté v přesilovce pět na tři zvýšili, tentokrát byl u podobné akce posledním hráčem Roubík. Ve druhé třetině už byli domácí aktivnější a Látalovi se podařilo ve 25. minutě snížit, ale na víc se už favorizované Vrchlabí nezmohlo.

V Havířově viděli fanoušci čtrnáctigólovou přestřelku se špatným koncem pro domácí. Z výhry 8:6 se radovala Chrudim.

Třebíč - Chomutov 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky: 12. Dresler, 26. Domin, 28. Míka, 39. Mikšovic. Rozhodčí: Mikula - Kašík, Jureček. Vyloučení: 6:8. V oslabení: 0:1. Diváci: 1150.
Benátky nad Jizerou - Olomouc 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 8. Hudíček, 30. Havel - 15. a 44. Ministr, 28. Brančík, 38. Smejkal. Rozhodčí: Jebavý - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 3:7, navíc Drábek (Benátky) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 467.
Kadaň - Ústí nad Labem 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 9. Fink, 60. Rybecký - 14. Heřman, 18. Janků, 27. Pazourek, 49. Mikulík, 58. Němeček. Rozhodčí: Smitka - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 4:6. Diváci: 560.
Jihlava - Kometa Brno 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Branky: 37. a 56. Hodek - 5. Brabenec, 21. Kostourek, 24. Kýhos, 32. Haluza. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Jindra. Vyloučení: 6:6. Využití 1:1. V oslabení 0:1. Diváci: 4705.
Beroun - Havlíčkův Brod 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 7. Slížek - 26. Holec, 32. Třetina, 56. Ondráček. Rozhodčí: Petružálek - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 700.
Havířov - Chrudim 6:8 (2:0, 3:4, 1:4)
Branky: 7. a 54. Velecký, 9. Zeliska, 29. Vozdecký, 31. Seman, 32. Brynecký - 26. a 45. Stavenský, 35. Kolář, 37. Martinec, 38. Šeda, 43. Bláha, 47. Vyskočil, 57. Zadina. Rozhodčí: Blecha - Novák, Klein. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváci: 891.
Vrchlabí - Hradec Králové 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 25. Látal - 13. Kadlec, 20. Roubík. Rozhodčí: Pešina - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 1972 (vyprodáno).
Poruba - Most 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 16. Holuša, 32. Hubáček, 39. Bartoš, 60. Pavelek - 51. Nedrda, 55. Stříteský. Rozhodčí: Kočí - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:11, navíc Bauer (Most) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 620.