Rubriky:

První liga

Zastupitelé schválili peníze pro Kometu, klub ale musí počkat

14. října 2008 13:14 - BRNO

Hokejová Kometa by od Brna měla dostat osmimiliónový příspěvek. Rezervování peněz v rozpočtu v úterý schválili městští zastupitelé. Klub ale peníze nedostane hned; radnice musí počkat, jak o příspěvku rozhodne Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Ten zatím vydal předběžné opatření, že smlouva mezi klubem a městem se nemá podepisovat, řekl náměstek primátora Daniel Rychnovský.

 

Michal Eger/www.hc-kometa.cz

Město chce penězi pomoci Kometě k postupu do extraligy. Antimonopolní úřad bude příspěvek zkoumat kvůli formě, jakou ho chce město klubu dát. Radnice by si u Komety měla za osm miliónů korun koupit reklamu. "Zřejmě někdo, komu se to nelíbí, se o tom dozvěděl a dal jako občan antimonopolnímu úřadu návrh na předběžné opatření. Úřad nám zakázal cokoli dělat, než to prozkoumá," řekl Rychnovský.

O příspěvku pro hokejový klub se na brněnské radnici mluví celé měsíce. Primátor Roman Onderka (ČSSD) původně prosazoval, aby město v klubu koupilo třetinový majetkový podíl. Proti ale byli koaliční partneři z KDU-ČSL, Strany zelených a hnutí Brno 2006. S řešením, že si Brno koupí u klubu reklamu, v úterý většina zastupitelů souhlasila.

Brno má i jiné sporty, které upadly

Proti přidělení peněz byli opoziční občanští demokraté. Například zastupitel Petr Paulczyňski (ODS) to označil za nesystémové. "Brno má i jiné sporty, které upadly," řekl s tím, že by se v rozpočtu měly najít peníze i pro fotbal, basketbal a volejbal.

Náměstek primátora Martin Ander, který byl pro, zase řekl, že město by souběžně s penězi do vrcholového sportu mělo přispívat i na sportování mládeže. Podpořilo by tak podle něj líheň talentů i lidi, kteří sportují pro radost a hokeji fandí.

Šéf a majoritní vlastník hokejového klubu Libor Zábranský usiluje o dotaci města dlouho. "Bez podpory města nemůže žádný hokejový klub myslet na vstup do extraligy," uvedl už dříve.

Případný postup Komety do nejvyšší domácí soutěže záleží na jejích sportovních výkonech: musela by vyhrát první ligu, kterou v současnosti vede, a následně uspět v baráži s posledním celkem extraligy. "Pak bychom potřebovali rozpočet 80 až 100 miliónů korun, abychom tam nehráli trapnou úlohu," řekl Zábranský. Nyní má Kometa roční rozpočet kolem 35 miliónů korun.

ČTK

Časová osa: První liga

Filtr článků - První liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..