Rubriky:

První liga

Návrat po devíti letech. První liga bude mít nového účastníka

6. května 2020 12:53 - Praha

Po rozhodnutí výkonného výboru hokejového svazu, že kvůli předčasně ukončené sezoně způsobené pandemií koronaviru můžou do Chance ligy postoupit nejlepší týmy základní části jednotlivých skupin druhé ligy Východ, Sever a Střed, si ve Vrchlabí vzali necelý měsíc na rozmyšlenou, jestli nabídku přijmou. Teď už se vedení Stadionu rozhodlo - podkrkonošský klub se do tuzemské druhé nejvyšší soutěže vrátí!

 

Daniela Udatná, https://www.hcvrchlabi.cz

„Po všech poměrně náročných jednáních jsme dospěli k definitivnímu rozhodnutí, že podáme přihlášku do první ligy," uvedl klub v krátkém prohlášení na svých oficiálních stránkách.

„Máme připravený projekt, který by měl umožňovat dlouhodobé a kvalitní fungování v první lize. Momentálně ještě dotahujeme detaily a v nejbližších dnech přineseme konkrétní a podrobnější informace," dodalo Vrchlabí. Na podání přihlášky do první ligy má čas do 22. května.

https://www.facebook.com/hcvrchlabi/posts/10158554307538081

Vrchlabí v uplynulé sezoně druhé ligy suverénně ovládlo základní část skupiny Sever. Připsalo si jen pět porážek a na druhý Dvůr Králové nad Labem mělo osmnáctibodový náskok. Za mužstvo nastupovaly i legendy českého hokeje; Jaroslav Bednář, Petr Sýkora, Jan Hlaváč a před svým návratem do extraligových Pardubic i Tomáš Rolinek.

První ligu si Vrchlabí naposledy zahrálo v ročníku 2010/11, poté z ní odstoupilo. V minulých letech klub spolupracoval s Hradcem Králové, od příští sezony by se ale měl stát farmou Pardubic. Novým většinovým majitelem Dynama se totiž podle všeho stane podnikatel Petr Dědek, jenž je rodákem z Vrchlabí a tamější hokejový klub dlouhodobě finančně podporoval.

škv, Sport.cz

Časová osa: První liga

Filtr článků - První liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..