Rubriky:

První liga

Lotyš v brance, Fin do útoku. Prvoligová Poruba staví zajímavý tým

12. května 2020 10:21 - Ostrava

Nejméně jedno zajímavé jméno da každé řady získala na začátku přípravy na hokejovou sezonu 2020/2021 prvoligová Poruba. Do branky zlákala Lotyše Ervinse Muštukovse a Jiřího Matouška z Havířova, do obrany dvojici Jakub Teper a Dušan Žovinec a útočné řady rozšířili Lukáš Endál a Fin Markus Korkiakoski.

 

Profimedia.cz

Druhý nejúspěšnější ostravský tým chce v nové sezoně znovu výrazně promluvit do bojů o playoff a staví velmi zajímavý kádr. Do brankoviště zlákala kromě Jiřího Matouška z Havířova především účastníka dvou olympiád 36letého Lotyše Muštukovse.

„Od Ervinse si slibujeme přínos tolik cenných zkušeností od hráče mezinárodních kvalit," uvedl pro klubový web generální manažer Poruby Pavel Hinner. „Je to velice silný brankář, o nějž můžeme opřít výkony celého týmu."

Korkiakoski posílí útok

O zahraniční akvizici se bude klub opírat i v ofenzivě. Prvním potvrzeným hráčem do útoku je 28letý Fin Markus Korkiakoski. Zkušený útočník přichází z prvoligových Litoměřic, kde za dva roky zaznamenal ve 116 utkáních 120 kanadských bodů za 50 gólů a 70 asistencí.

Korkiakoski si zkusil i extraligu, když v předminulé sezoně jedenkrát oblékl dres Litvínova. „Markus Korkiakoski se připravuje individuálně ve Finsku, už nyní se těšíme, až jej prvně uvidíme v našem dresu," řekl Hinner.

Karlovy Vary mají posily z Jágrova Kladna, ale přišly o opory

Přichází i Endál

Mnohem více extraligových zkušeností má útočník Lukáš Endál, který v dresu Slavie a Chomutova odehrál v nejvyšší soutěže bezmála 150 utkání. V minulé sezoně pomáhal 33letý střelec k postupu do extraligy Českým Budějovicím. „Proti Endálovi se vždy špatně hrálo, těžko se odstavuje od puku a sám dokáže rozhodnout zápas, proto jsem rád, že kývl na naši nabídku," upozornil Hinner.

Lubina povede hokejisty Prostějova i v další prvoligové sezoně

Velké zkušenosti přicházejí také do porubské obrany. Dres ostravského celku oblékne 27letý Dušan Žovinec, jenž v minulé sezoně oblékal dres Chomutova a také 28letý Jakub Teper, který přichází ze Vsetína.

„Žovinec je univerzál, o jehož bohaté zkušenosti se budeme moci v náročném programu opřít," poukázal Hinner. „Jakuba Tepera máme dlouhodobě máme na očích a vždy nám byl nepříjemným protivníkem," pokračuje Pavel Hinner.

tom, Sport.cz, Právo

Časová osa: První liga

Filtr článků - První liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..