Kometa udržela vedení v první lize

Hokejisté Komety Brno udrželi první příčku v první lize, když porazili ve 20. kole Havlíčkův Brod 6:3. Ve středu vyhrály i další týmy z popředí tabulky Vrchlabí a Ústí nad Labem. Tomu se podařilo uloupit všechny tři body na horkém ledě v Chomutově, když domácí zaskočilo třemi góly v úvodní třetině.

Před více než pěti tisíci diváků brněnská Kometa musela dotahovat brzký náskok soupeře, od poloviny zápasu už ale měla duel plně pod kontrolou. V utkání plném vyloučení padlo šest branek z přesilových her.

Hokejisté Vrchlabí mohou za tři body proti Kadani děkovat především Václavu Eiseltovi, který se blýskl třemi brankami a byl také vyhlášen hvězdou utkání. Vrchlabští šli po jeho první trefě do vedení v 9. minutě, na tuto branku našla Kadaň odpověď v 16. minutě zásluhou Balásze.

Na začátku druhé třetiny vstřelili domácí dvě rychlé branky a odskočili na 3:1. Šance na zdramatizování zápasu dal hostům ve 32. minutě Šíp, který ukázkovým blafákem překonal brankáře Štůralu. Po čtyřech minutách ale Beck zvýšil na 4:2 a pátou branku vsítil v polovině třetího dějství opět Eiselt. Hosté už nedokázali držet krok, v poslední minutě pouze upravil Kloz na konečných 5:3.

V severočeském derby se ještě domácí fanoušci Chomutova nestačili pořádně usadit a už jejich tým prohrával o tři branky. Na konci 4. minuty našel ústecký Dragoun skulinku do chomutovské brány a za minutu se do stejného místa trefil i Čaloun. O několik desítek sekund později nešťastného Cikánka, který si do té doby pořádně nesáhl na puk, potřetí překonal tečovanou střelou Bolf.

Chomutov po přestávce ožil a v polovině utkání se dostal do hry, když v přesilovce zblízka snížil Skořepa. Hosté výborně bránili, ale v 52. minutě nestihli pokrýt Míku, který také zblízka překonal novou posilu Ústí Orcta. Před jeho bránou bylo ve zbývajících minutách pořádné horko, ale hosté už cenné vítězství ubránili.

První hokejová liga, 20. kolo:
Vrchlabí - Kadaň 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: 9., 21. a 49. Eiselt, 25. Kříž, 36. Beck - 16. Balász, 32. Šíp, 60. Kloz. Rozhodčí: Hrubý - Padevět, Prchal. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. Diváci: 1659.
Dukla Jihlava - HC Poruba 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 3. Bakus, 42. Rytnauer, 47. M. Pšurný - 3. Holuša, 31. Rozum. Rozhodčí: Skoupý - Machálek, Škach. Vyloučení 6:2. Bez využití. Diváci: 1339.
Třebíč - Beroun 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 5. Kaláb - 13. Šinágl, 31. Křesťan, 60. Tvrzník. Rozhodčí: Smeták - Klein, J. Novák. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Diváci: 1130.
Chrudim - Most 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 37. Michal Šeda, 57. Kolář - 44. Machulda. Rozhodčí: Šír - Trunečka, Kašík. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 760.
Chomutov - Ústí nad Labem 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
Branky: 30. Skořepa, 52. Míka - 4. Dragoun, 5. Čaloun, 6. Bolf. Rozhodčí: Fraňo - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. Diváci: 3014.
Hradec Králové - Olomouc 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
Branky: 8. Seidl, 10. a 35. Nedorost - 25. Davídek, 29. Sakrajda, 37. Nedbálek, 45. Čuřík. Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 6:6. Využití 2:0. Diváci: 1685.
Havířov - Benátky nad Jizerou 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 25. Hampl, 36. Přeučil - 22. Dušek, 59. Vantuch, rozhodující nájezd Dušek. Rozhodčí: Přikryl - Jureček, Pala. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváků: 677.
Kometa Brno - Havlíčkův Brod 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
Branky: 4. Brabenec, 14. Švagrovský, 22. Padělek, 33. Klimt, 38. Kántor, 42. Haluza - 2. a 14. Holec, 33. Vyhlídal. Rozhodčí: Smítka - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 10:9. Využití: 4:2. Diváci: 5064.