Rubriky:

První liga

Litvínovská legenda má po nečekaném konci ve Vervě nové angažmá

18. května 2020 14:08 - Praha

Byla to šokující zpráva, když hokejový Litvínov před dvěma týdny oznámil, že předčasně ukončuje smlouvou se svou dlouholetou ikonou Michalem Trávníčkem, přestože měl s Vervou platný kontrakt ještě pro příští sezonu. Čtyřicetiletý rodák z Děčína ale dlouho bez práce nezůstal. Sice nebude pokračovat v extralize, Česko ale neopouští. Trávníček podepsal roční kontrakt s prvoligovým Ústím nad Labem, klub to uvedl na svých oficiálních stránkách.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Bylo to pro nás těžké rozhodnutí, ale rozhodli jsme se vydat jinou cestou a Michala jsme ze smlouvy vyplatili," uvedl tehdy generální ředitel Litvínova Pavel Hynek na téma konce dlouholetého kapitána Vervy, který ji v roce 2015 s céčkem na dresu dovedl k historickému extraligovému titulu

Trávníček do extraligy poprvé v černo-žlutém dresu nakoukl už v roce 1998 a celkem za Litvínov odehrál málo uvěřitelných 21 sezon. Jen mezi lety 2000 a 2002 zkusil krátce štěstí v AHL za St. John's, ročník 2005/06 dohrával za Zlín (jen osm zápasů), který posílil před play off.

https://www.facebook.com/hcslovanusti/posts/1655532501260781

Legendární útočník s číslem 5 na zádech odehrál v Litvínově rekordních 1076 utkání, což je nejvíce ze všech hráčů v historii klubu. V historickém bodování klubu se zastavil na jedenácté příčce se 357 body (146 + 211). Šest zápasů Trávníček odehrál i za českou reprezentaci.

Šokující novinka z Litvínova! Dlouholetému kapitánovi a klubové ikoně předčasně ukončili smlouvu

Nyní si vyzkouší první ligu, s níž má jen epizodní zkušenost ze sezony 2007/08, kdy z Litvínova odehrál v rámci hostování dva zápasy za Most.

Trávníček tak napodobuje jiného zkušeného extraligového borce, Jana Výtiska. Ten po konci ve Vítkovicích nedávno posílil prvoligové Litoměřice.

škv, Sport.cz

Časová osa: První liga

Filtr článků - První liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..