Hokejisté Ústí nad Labem jsou novými lídry první ligy

Hokejisté Ústí nad Labem jsou po 33. kole novými lídry tabulky první ligy. Bývalý extraligový klub využil pondělní porážky dosud vedoucí Komety Brno 1:3 v Olomouci a díky vítězství 3:1 v regionálním derby nad Mostem se dostal s tříbodovým náskokem do čela. Na Kometu se navíc bodově dotáhlo Vrchlabí.

Ilustrační foto

V severočeském derby v Ústí se do vedení jako první dostali hosté, kteří sice nevyužili od 8. minuty přesilovku pět na tři, po návratu jednoho ústeckého hráče z trestné lavice však Poživil překonal od modré čáry Fialu. Za pouhých 42 sekund vyrovnal ústecký mladík Havlíček pohotovou střelou po ledě. Před polovinou druhé třetiny domácí útočník Dragoun projel polovinou kluziště, oklamal obránce a bekhendem zavěsil puk do branky. O pět minut později spálil velkou šanci ústecký kapitán Klobouček. Tentýž hráč však přidal v polovině 37. minuty třetí branku, když osm sekund po svém návratu z trestné levice zúročil přihrávku Hanzla. Ve třetí třetině se už skóre neměnilo.

Kometa začala v Olomouci zostra a už ve 2. minutě se prosadila ve vlastním oslabení díky Švagrovskému. Domácí však ještě v pokračující přesilovce srovnali, když Čuřík překvapil ranou z úhlu brněnského brankáře Horčičku. Do vedení pak dostal Olomouc v první třetině Brančík, jenž z trestného střílení potrestal faul na Žajglu. Brněnský celek měl po celou druhou třetinu převahu, ale gólově se prosadili domácí. Kapitán Brančík si v oslabení chytře počkal na puk z obrané třetiny, využil zaváhání Horčičky a do prázdné branky skóroval. Ve třetí části mělo ještě Brno šanci při střele Klimta, ale domácí se ubránili.

Vrchlabí sice neudrželo ve třetí třetině duelu v Kadani vedení 4:2 a prohrálo 4:5 po samostatných nájezdech, přesto se dotáhlo na Kometu a jen horší skóre ho dělí od druhé pozice. Hrdinou zápasu byl domácí Polanský, jenž v poslední minutě vyrovnal a jako jediný skóroval v nájezdech.

První liga - 33. kolo
Kadaň - Vrchlabí 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 60. a rozhodující sam. nájezd Polanský, 29. Chmelíř, 33. Kajer, 53. Balázs - 30. a 51. Krupka, 18. Pajič, 29. Látal. Rozhodčí: Jílek - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 270.
Poruba - Berounští Medvědi 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 40. Červenka - 25. a 29. Šinágl, 28. Kubica, 60. Horčička. Rozhodčí: Vampola - Machálek, Škach. Vyloučení: 10:7, navíc Kupec (Beroun) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 0:2. Diváci: 359.
Olomouc - Kometa Brno 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 17. z tr. střílení a 37. Brančík, 3. Čuřík - 2. Švagrovský. Rozhodčí: Šír, Vengřín, Poruba. Vyloučení: 9:6, navíc Bakrlík (Kometa) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1500.
Hradec Králové - Jihlava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branky: 29. Dolníček. Rozhodčí: Souček - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1250.
Havlíčkův Brod - Chrudim 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 21. Dušátko, 40. Šulc - 7. Vágner, 15. Martinec, 32. Toužimský, 45. Semorád, 60. Zadina. Rozhodčí: Zubzanda, Zavřel, Svoboda. Vyloučení: 4:6, navíc Stromko (H. Brod) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1030.
Třebíč - Benátky nad Jizerou 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 11. Vítek, 27. Sedláček, 46. Stejskal - 27. Kolmann, 40. Skořepa. Rozhodčí: Ondřej - Rittich, Skopal. Vyloučení: 10:11, navíc Lev 10 min. - Vantuch a Procházka oba 10 min., Moravec 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1050.
Chomutov - Havířov 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 4. Hašek, 24. Bombic, 33. Domin - 60. Říčka. Rozhodčí: Dvořák, Matějiček, Dančišin. Vyloučení: 5:5, navíc Nikolov - Přeučil oba 5 min. a do konce utkání. Využití 1:0. Diváci: 1064.
Ústí nad Labem - Most 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 11. Havlíček, 29. Dragoun, 37. Klobouček - 10. O. Poživil. Rozhodčí: R. Svoboda - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 1849.