Prvními semifinalisty první ligy jsou Kometa Brno a Chomutov

Hokejisté Komety Brno a Chomutova vyhráli i čtvrté zápasy svých čtvrtfinálových sérií a v nejkratším možném termínu postoupili do semifinále play-off první ligy. První mečbol naopak nevyužili vítězové základní části z Ústí nad Labem a vedou 3:1 na zápasy stejně jako ve zbývající sérii Hradec Králové.

Radost hokejistů Chomutova

Chomutov postoupil mezi poslední čtyři celky přes Jihlavu, kterou dnes na jejím ledě porazil 4:2. Severočeši sice na Vysočině nezačali dobře a prvních deset minut byli pod tlakem, Dukla toho ale nevyužila. Do vedení šli jako první hosté, ale Andersons brzy nato střelou přes obránce vyrovnal. Severočechům vrátil vedení z přesilové hry dorážkou Charousek, jenž využil přesilovku. O výsledku zápasu rozhodl úvod třetí části hry, kdy domácí obránci udělali dvě hrubé chyby, kterých soupeř využil.

"Bohužel, trápíme se v přesilovkách a i dnes rozhodly. Navíc jsme nezachytili začátek třetí třetiny a soupeř naše chyby potrestal," uvedl jihlavský kouč Josef Augusta. Trenér hostí Martin Pešout přiznal, že stav 0:4 na zápasy neodpovídá průběhu celé série. "Prostě jsme na rozdíl od soupeře měli víc sportovního štěstí," řekl.

Ústí nad Labem mohlo slavit postup na ledě nováčka Benátek nad Jizerou, prohrálo tam však 0:4. Benátky rozhodly o své premiérové čtvrtfinálové výhře v přesilovkách. Kopic a Kadeřábek skórovali v polovině úvodní třetiny při dvojnásobné početní výhodě a Salfického vyhnal z branky o pět minut později gól Tondra v klasické přesilovce. Jeho náhradník Fiala rovněž inkasoval v oslabení, a to ve 39. minutě z hokejky Hrušky. V závěrečném dějství se již skóre nezměnilo.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 4. zápasy:
Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 9. Kopic, 10. Kadeřábek, 15. L. Tondr, 39. Hruška. Rozhodčí: Jílek, Lacina - Arazimová, Zavřel. Vyloučení: 13:10. Využití: 4:0. Diváci: 1052. Stav série: 1:3.
Jihlava - Chomutov 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 16. Andersons, 26. Martinka - 14. Tarvainen, 19. Charousek, 41. Skořepa, 42. Balász. Rozhodčí: Smítka, Skoupý - Podrazil, Žídek. Vyloučení 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 2653. Konečný stav série: 0:4.
Hradec Králové - Vrchlabí 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 15. Karlíček, 26. Koudelka, 64. Kadlec - 32. Bendík, 43. Chatrnúch. Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 15:13, navíc Zápotočný - Rapáč oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3829. Stav série: 3:1.
Olomouc - Kometa Brno 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 27. Brančík, 59. Vágner - 46. Pucher, 58. Lhotský, rozhodující nájezd Kántor. Rozhodčí: Souček, Hrubý - Prchal, Padevět. Vyloučení: 11:8, navíc Davídek a Mikel (oba Olomouc) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5000. Konečný stav série: 0:4.