Liščák si liboval, že Brnu pomohl jeho rychlý gól

17. března 2009 09:30 - BRNO

Hokejistům Komety Brno se po dvou prohrách v Ústí nad Labem podařilo hned v prvním duelu v domácí hale Rondo vybojovat první vítězství. K úspěchu nasměroval Brňany herní tlak spojený s bojovností a hlavně rychlá úvodní branka, kterou dal už po 82 sekundách slovenský útočník Róbert Liščák.

"Už před zápasem při stanovení taktiky jsme si řekli, že bude nesmírně důležité vstřelit první branku. Neboť v zápasech play-off je vždy velice obtížné dotahovat náskok soupeře. Naštěstí se nám to povedlo. A musím říci, že dost rychle. Ta branka nás nakopla k dalšímu tlaku a také cestě za vítězstvím," uvedl po zápase spokojený střelec prvního gólu Komety, který si připsal do kanadského bodování také nahrávku na poslední branku.

Právě Liščákův útok byl v zápase nejúdernější trojkou domácího týmu. Neustále si aktivním napadáním soupeře vytvářel tlak a často zaměstnával brankáře Salfického a po jeho vystřídání také Orcta.

"Ani pořádně nevím, jak se mi podařilo dostat puk při první brance do sítě. Ale řídím se pravidlem, které mi vštěpovali už mládežničtí trenéři. Když nevíš co s pukem, tak vystřel na branku. A dnes to tam padlo," uvedl Liščák.

Ústečtí se rozhodli k výměně brankáře

Hokejisté Ústí v prvních dvou zápasech uspěli hlavně díky agresivitě a pohybu. "A také hráli výborně ve středním pásmu, které dokonale bránili. My jsme se jen těžko dostávali do útočného prostoru a k zakončení. Dnes jsme ale soupeře v tomto směru přehráli. Pomohlo nám k tomu také to, že jsme více bruslili," řekl v pondělí Liščák.

Po polovině zápasu se ústečtí trenéři Hořava s Votrubou rozhodli za stavu 3:0 pro domácí k výměně brankáře. Salfický sice dostal ve 32. minutě ráno kotoučem do helmy, důvodem střídání ale nebyl otřes, nýbrž snaha dát týmu nový impulz. "Už jsme to zkoušeli jednou během sezóny, kdy nám to vyšlo. Tentokrát se to vyplatilo pouze napůl. Dali jsme sice rychle první branku, ale ta bohužel zůstala v tomto utkání naší jedinou. Chtěli jsme zápas zlomit a něco s ním udělat. Bohužel se nám to nepodařilo. Do zítřka si odpočineme a utkání bude mít zcela jiný průběh," uvedl Dušan Salfický.

ČTK

  1:4 Kladno - Jihlava 1:4 dohráno
20210418T18:00:00+0200
Kladno vs. Jihlava
Kladno vs. Jihlava
Kladno
Jihlava

Časová osa: Chance liga 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..