Ve šlágru první ligy Ústí zdolalo Chomutov v prodloužení

Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli severočeské derby s Chomutovem 4:3 v prodloužení a potvrdili pozici vedoucího týmu prvoligové tabulky. Dramatický zápas 26. kola plný zvratů rozhodla branka Němečka šest sekund před koncem.

Zápas Ústí nad Labem - Chomutov. Ilustrační foto

Hosté v zápase dvakrát vedli. Už ve 47. sekundě šel na trestnou lavici chomutovský Duda, ale Ústí přesilovku nevyužilo. Při další početní převaze domácích ujel chomutovský Procházka a v oslabení překonal Salfického. Pozorný brankář Chomutova Hanuljak pochytal šance Alinče, Šagáta a Romana Pšurného. V 15. minutě kapituloval Salfický podruhé po střele Fialy z úhlu a nechal se vystřídat Orctem.

Domácí se dostali do zápasu v úvodu třetí třetiny, kdy využili během 26 sekund nejprve dvojnásobnou a poté klasickou přesilovku. Hosty sice dostal v 50. minutě znovu do vedení Duda, za čtyři minuty bylo ale opět vyrovnáno.

Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém hráli hosté přesilovku při vyloučení Kříže. Šest sekund před koncem ale napřáhl ústecký obránce Němeček a od modré překonal Hanuljaka.

V boji o třetí místo neuspěla ani Olomouc, ani Hradec Králové. V posledních zápasech tápající Hanáky nalomila první branka Třebíče už v 6. minutě z hole hostujícího Obdržálka. Ve třetím dějství navíc zvýšil na 2:0 Káňa a třetí gól hostů zařídil po nejistém zákroku Sedláře dorážkou Ostřížek. Symbolický úspěch zaznamenal v závěru utkání domácí Černý.

Po čtyřech výhrách za sebou neuspěl Hradec Králové, který prohrál v Berouně 2:4. Domácí na začátku druhé třetiny vedli již o dvě branky, poté však začali brzo bránit dvougólový náskok a Hradci se podařilo vyrovnat. V závěrečné části zápasu Beroun zabral a rozhodl dvěma brankami během 63 sekund.

V Táboře se hrál opatrný souboj, neboť byly ve hře pro domácí i Kadaň důležité záchranářské body. První gól padl až v polovině zápasu, kdy poslal hosty do vedení Bauer. Táborské hokejisty ovšem inkasovaná branka nakopla a dvě minuty před koncem druhé třetiny vyrovnal Ivan Padělek. O tom, že všechny body zůstanou v Táboře, rozhodl výborný nástup domácích do závěrečné třetiny, kdy se během prvních čtyř minut trefili Štrba a Šperger.

Stejným výsledkem 3:1 přehrála také Chrudim Havlíčkům Brod. Domácí nejistého Suchana překonali do poloviny zápasu hned třikrát, jejich nedisciplinovanost ve zbytku utkání potrestali hosté pouze jednou.

Již po půlminutě hry využil zaváhání znojemské obrany jihlavský Hodek, v tradičním derby ale brzy vyrovnal z trestného střílení Sedlák. Před výbornou kulisou se diváci dalšího gólu nedočkali, jediným přesným zásahem rozhodl nájezdy ve prospěch hostů Čachotský.

Velmi usnadněnou úlohu měly Benátky v Havířově, neboť hráči domácího týmu stávkují kvůli opožděným výplatám a zaskočit je museli junioři. Ti prohráli hladce 0:5.

Poslední Šumperk nezískal body ani ve Vrchlabí, kde prohrál 2:4. Především v první třetině drželi hosté dlouho nerozhodný stav zásluhou Hyláka, poté však stálou převahu domácí čtyřikrát zužitkovali.

26. kolo první hokejové ligy:
Tábor - Kadaň 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 38. I. Padělek, 41. Štrba, 44. Šperger - 34. Bauer. Rozhodčí: Lacina - Flegl, Šperl. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1090.
Olomouc - Třebíč 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 58. Černý - 6. Obdržálek, 47. Káňa, 52. Ostřížek. Rozhodčí: Přikryl - Padevět, Čížek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 1000.
Ústí nad Labem - Chomutov 4:3 v prodl. (0:2, 0:0, 3:1 - 1:0)
Branky: 41. Pojkar, 41. Dragoun, 54. M. Pšurný, 65. Němeček - 6. Procházka, 15. Fiala, 50. Duda. Rozhodčí: Blecha - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:6, navíc Revay (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3656.
Chrudim - Havlíčkův Brod 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 5. Procházka, 21. Malinský, 31. Semorád - 35. Němec. Rozhodčí: Trombík - Kašík, Jiří Novák. Vyloučení: 11:5, navíc Poletín (Havlíčkův Brod) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 760.
Znojmo - Jihlava 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Sedlák - 1. Hodek, rozhodující nájezd Čachotský. Rozhodčí: Horák - Daniščin, Jílek. Vyloučení: 6:8. Využití 1:0. Diváci: 2096.
Beroun - Hradec Králové 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 16. a 48. Pavel, 22. Vlček, 49. Rudovský - 28. Florian , 31. Koudelka. Rozhodčí: Dvořák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:4, navíc Hendrich a Koudelka (oba Hradec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 400.
Vrchlabí - Šumperk 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Branky: 15. Matějíček, 21. Tvrdek, 26. Rusnák, 35. Klimt - 33. Pospíšil, 44. Sedlák. Rozhodčí: Petružálek - Hynčica, Mašek. Vyloučení 10:7, navíc Hylák (Vrchlabí) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1085.
Havířov - Benátky nad Jizerou 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky: 33. a 51. Pabiška, 15. Bárta, 19. Kica, 33. Urban. Rozhodčí: Wagner - Goňa, Obadal. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:3. Diváci: 679.