Ústí rozdrtilo Znojmo 10:1 a je v čele první ligy

Hokejisté Ústí nad Labem zničili Znojmo 10:1 a vrátili se do čela první ligy. Pomohlo jim k tomu zaváhání Chomutova, který prohrál na ledě třetí Jihlavy 2:3.

Gólová radost hokejistů Ústí nad Labem. Ilustrační foto.

Dukle vyšla náramně první třetina. Už v druhé minutě ji poslal do vedení Bezděk, jenž využil přihrávku exchomutovského Jeslínka do prostoru před brankou. O pět minut později Jihlava udeřila znovu. Tentokrát přesilovku využil Čachotský. Další sprcha pro Severočechy přišla v 11. minutě, kdy puk vyražený Hanuljakem uklidil do sítě podruhé v zápase Bezděk.

Po přestávce nevýrazní hosté sice snížili z přesilovky, ale dál to byla Jihlava, kdo diktoval tempo hry. Skóre uzavřel až v poslední minutě chomutovský Pulpán, na zisk bodů to však nestačilo.

Ústecký favorit přestřílel Znojmo zejména v druhé třetině, kdy se prosadil šestkrát. Za stavu 4:1 opustil led bývalý ústecký gólman Přibyl, změna v brance ale hostům k zastavení kanonády nepomohla. Těsně před závěrečnou sirénou vyslyšel Hanzl přání fanoušků a zaznamenal desátou trefu do branky nešťastného Kacetla.

Prusek vychytal čisté konto

Ke změně na brankářském postu se odhodlala Olomouc a hned slavila výhru 3:0 nad Berounem. Po více než devíti měsících se postavil k soutěžnímu utkání mistr světa z roku 1999 Martin Prusek a hned vychytal nulu. Na Hané bude hrát kmenový hráč Vítkovic na střídavý start zatím do konce ledna, aby se po dlouhodobých zdravotních potížích před návratem do extraligy rozchytal.

Ve skupině o 9. až 16. místo se na příčky zaručující postup do play off posunuly Benátky, které porazily Litoměřice 4:3 po nájezdech. Hosté vyrukovali v brance s dalším mistrem světa Dušanem Salfickým. Ten byl ve stálé pohotovosti a držel svůj tým nad vodou. V normální hrací době chytil trestné střílení Nevyhoštěnému, po bezbrankovém prodloužení však kapituloval po nájezdech Skořepy a Kopice, takže dva ze tří bodů zůstaly domácím.

V Táboře dostali Kohouti za vyučenou od hostující Chrudimi, která si odvezla výhru 5:1. Zlom nastal v 47. minutě, kdy Kubišta zvýšil na 3:1 a domácí rezignovali. Také Vrchlabí uspělo na soupeřově ledě a vyhrálo v Třebíči 2:1.

Beznadějně poslední Písek dokázal v Kadani otočit nepříznivý vývoj zápasu z 0:2 na 3:2, v 53. minutě však vyrovnal Sikora a stejný hráč byl úspěšný i v nájezdech. Kadaň tak stále drží deváté místo.

33. kolo první hokejové ligy - nadstavbová část:
Skupina o 1.-8. místo:
Ústí nad Labem - Znojmo 10:1 (1:0, 6:1, 3:0)
Branky: 17. a 60. Hanzl, 26. a 29. Šagát, 28. a 57. Pajič, 24. Hampl, 32. Poživil, 32. Ludvík, 51. Kloz - 39. Vlad. Říha. Rozhodčí: Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 0:4, navíc Kolafa (Znojmo) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2147.
Jihlava - Chomutov 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Branky: 2. a 11. Bezděk, 7. Čachotský - 28. a 60. Pulpán. Rozhodčí: Svoboda - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 1842.
Hradec Králové - Havlíčkův Brod 4:5 v prodl. (3:0, 1:3, 0:1 - 0:1)
Branky: 2. Budínský, 14. Višňák, 14. Kadlec, 25. Klement - 27., 36. a 63. Třetina, 27. Švaňhal, 52. Holec. Rozhodčí: Dvořák - Flegl, Jílek. Vyloučení: 6:4, navíc Budínský, Moskal (oba Hradec Králové) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 998.
Olomouc - Beroun 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 3. Černý, 31. Brančík, 33. Pekr. Rozhodčí: Ondřej - Obadal, Goňa. Vyloučení: 6:5, navíc Mikel 10 min., Kucharczik - Nedvěd oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 717.
Skupina o 9.-16. místo:
Kadaň - Písek 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 53. a rozh. nájezd Sikora, 13. Rohan, 25. Trefný - 26. Slavík, 48. Výborný, 52. Pšurný. Rozhodčí: Florian - Bertlík, M. Svoboda. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. Diváci: 290.
Tábor - Chrudim 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Branky: 14. Štrba - 10. a 59. Goiš, 33. Semorád, 47. Kubišta, 60. Fořt. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 740.
Benátky n. Jiz. - Litoměřice 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 49. a rozh. nájezd Skořepa, 13. Plodek, 40. Kica - 10. Bojer, 55. Hašek, 59. Vobořil. Rozhodčí: J. Jílek - Arazimová, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 348.
Třebíč - Vrchlabí 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Zahradník - 21. Hubáček, 49. Drábek. Rozhodčí: Pavlovič - Skopal, Klein. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 1260.