Rubriky:

První liga

Záhorovský po Zvolenu chce pomoci Hradci Králové

3. února 2011 13:40 - HRADEC KRÁLOVÉ

Zajímavou posilu představili hokejisté Hradce Králové při středečním prvoligovém zápase na ledě lídra tabulky v Ústí nad Labem. Za Východočechy poprvé nastoupil zkušený útočník Martin Záhorovský, mající bohaté extraligové zkušenosti ze Zlína. Do Hradce ale přišel ze slovenského Zvolenu, kde hrál tamní extraligu.

 

Petr Hloušek, Právo

„Ve Zlíně jsem v září ještě odehrál čtyři úvodní zápasy, ale pak jsme se dohodli na ukončení spolupráce. Ve Zvolenu jsem před pár dny skončil, a jelikož byla uzávěrka přestupů, rychle jsem hledal působiště. A vzešel z toho Hradec Králové, který by rád došel v prvoligovém play-off daleko,“ řekl pro Sport.cz Záhorovský.

Ve Zvolenu se potkal s řadou českých spoluhráčů. „Utvořili jsme takovou partičku a žil jsem na Slovensku víceméně v českém prostředí. Hrál tam Vosátko, co je nyní ve Vítkovicích, Kučný ze Zlína, Robin Kovář, Škoda a exlitvínovský Hranáč, který to zvládal ve svých dvaačtyřiceti letech úplně v klidu,“ líčil útočník.

Košice a Poprad adepty na titul

„Neměl jsem špatnou osobní bilanci, ale odešel jsem z nějakých důvodů. Pro slovenské týmy je charakteristické, že je táhne jedna pětka, zpravidla složená z hráčů, které jsem potkával v české extralize. Tedy i Slováci, kteří hráli v Česku. Výborné jsou ale Košice a také Poprad hraje dobře, to jsou adepti na titul,“ přiblížil Záhorovský.

Proč se nevrátil do české extraligy?  „Věkem bych na to měl a doufám, že i schopnostmi. Byl jsem ale hráčem Zlína a záleželo, jak se k tomu postaví. A asi nedošlo s extraligou k dohodě. Ale do budoucna není nic vyloučeno,“ vysvětlil hokejista, který 9. února oslaví třicáté narozeniny.

A tak si zvyká na první ligu... „V Ústí jsme narazili na kvalitního soupeře, který má v kádru dvě extraligové pětky. Spoustu kluků jsem znal jako soupeře, když hráli třeba za Kladno, Litvínov nebo i jiné kluby. V Hradci jsme domluvení, že za něj odehraji zbytek sezóny. Kluci tam mají větší byt a vzali mě mezi sebe,“ dodal Záhorovský.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: První liga

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..