Handlovský posunul čtyřmi góly Ústí do semifinále první ligy

Hokejisté Ústí nad Labem, Havlíčkova Brodu a Jihlavy si dnes zajistili postup do semifinále play off první hokejové ligy. Kompletní čtveřici doplňuje druhý tým základní části Chomutov, který čtvrtou výhru v sérii slavil již v sobotu.

Vítěz základní části Ústí měl v sérii s Vrchlabím překvapivě hodně starostí. A nejinak tomu bylo i v šestém duelu, v němž Severočeši prohrávali 1:3, ale nakonec zvítězili 4:3. Domácí vedli ještě po 40 minutách o dva góly, závěr ale režíroval produktivní útočník Lukáš Handlovský. Ten během 18 minut nastřílel všechny čtyři góly hostů a rozhodl o konečném výsledku série. Ústí nyní čeká boj proti Havlíčkovu Brodu.

Hrdinou jihlavské Dukly se stal v šestém utkání na ledě Znojma Oldřich Bakus, který vstřelil v rozmezí 38. a 53. minutě hattrick a zajistil hostům výhru 4:1. Jihlava se může těšit na semifinálový souboj s Chomutovem, naopak Znojmo se podobně jako v loňské sezoně loučí s první ligou ve čtvrtfinále.

Jednoznačný výsledek mělo i utkání dalšího týmu z Vysočiny. Hokejisté Havlíčkova Brodu využili za stavu 3:2 opět domácího prostředí a Olomouc rozstříleli 7:2 díky čtyřem brankám v závěrečné třetině. Hosté v ní úplně odpadli a Rebelové si mohli v klidu vychutnávat historicky první postup do semifinále.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 6. zápasy:
Vrchlabí - Ústí nad Labem 3:4 (0:0, 3:1, 0:3)
Branky: 21. Hubáček, 25. Urban, 37. Čížek - 33., 47., 49. a 51. Handlovský. Rozhodčí: Vampola, Kubičík - Chocholouš, Dříňovský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Diváci: 1927. Konečný stav série: 2:4.
Havlíčkův Brod - Olomouc 7:2 (2:0, 1:2, 4:0)
Branky: 4. a 56. Ondráček, 8. Kempný, 38. Holec, 52. Zábranský, 57. Němec, 58. Meidl - 21. Nedbálek, 31. Szturc. Rozhodčí: Svoboda, Kalivoda - Klein, Skopal. Vyloučení: 4:7, navíc Kucharczyk (Ol.) 5 min. a do konce utkání, Ministr (Ol.) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2065. Konečný stav série: 4:2.
Znojmo - Dukla Jihlava 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 14. Trojan - 38., 51. a 53. Bakus, 13. Maliník. Rozhodčí: Pavlovič, Lacina - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:6. Využití 0:2. Diváci 3453. Konečný stav série 2:4.