Hokejisté Ústí porazili v osmém kole první ligy 4:1 Olomouc

Hokejisté Ústí nad Labem potvrdili roli vedoucího týmu první ligy i v osmém kole a Olomouc porazili 4:1. Domácí Severočeši rozhodli o vítězství už v první třetině, kterou vyhráli 3:1 a na prvním místě mají čtyřbodový náskok před druhým Hradcem Králové, který dnes vyhrál 7:1 v Mostě.

Vstup do zápasu v Ústí vyšel lépe Olomouci, která se po brance Kucharczyka ujala vedení. Domácí ale ještě do první přestávky stihli skóre otočit, když se během šesti minut trefili Roubík, Lev a Ludvík. Hosté poté vystřídali brankáře a Žigárdyho nahradil Kašík, kterého ve 47. minutě překonal Poživil a definitivně rozhodl o výhře lídra tabulky.

Také Hradec rozhodl o vítězství v první třetině, ve které dal domácímu Mostu hned šest gólů. Hattrick si připsal Moskal, dva góly přidal Kadlec a po jedné brance zaznamenali Brož s Tvrdíkem.

Čtvrtou porážku za sebou utrpěl Písek, tentokrát nestačil na vlastním ledě na Litoměřice, kterým podlehl 2:3 v prodloužení.

První hokejová liga - 8. kolo:
Havlíčkův Brod - Jihlava 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
Branky: 2. Němec, 4. Koma, 16. Jonáš, 35. Pavlík - 21. Kolafa, 34. Hodek. Rozhodčí: Kubeš - Klein, Skopal. Vyloučení: 10:7, navíc Morava - Dobrovolný oba 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2478.
Šumperk - Třebíč 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 9. Vrdlovec, 21. Plášek, 45. Holík, 51. Velecký - 6. Dolníček. Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 1480.
Písek - Litoměřice 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 19. Nouza, 56. Ferebauer - 24. Kříž, 40. Gengel, 63. Kružík. Rozhodčí: Grech - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 953.
Chomutov - Beroun 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 15. Nillson, 38. Heřman, rozh. nájezd Hruška - 2. Švagrovský, 45. Milfait. Rozhodčí: Zubzanda - Špůr, Tománek. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 2089.
Ústí nad Labem - Olomouc 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Branky: 8. Roubík, 13. Lev, 14. Ludvík, 47. Poživil - 4. Kucharczyk. Rozhodčí: Pavlovič - Jílek, Šperl. Vyloučení: 7:8, navíc Pazourek (Ústí) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1822.
Most - Hradec Králové 1:7 (0:6, 0:0, 1:1)
Branky: 56. Bauer - 2., 18. a 20. Moskal, 19. a 41. Kadlec, 8. Brož, 18. Tvrdík. Rozhodčí: Schmejkal - Svoboda, Arazimová. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 244.
Benátky nad Jizerou - Kadaň 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 6. Niko, 37. Mrkvička - 25. Novák, 58. Szakal, 63. Charousek. Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváci: 298.