Hokejisté Chomutova deklasovali Most čtrnácti góly

Hokejisté Chomutova uštědřili v sobotním 31. kole první ligy málo vídaný debakl 14:3 poslednímu Mostu na jeho ledě. Po nejvýraznějším vítězství sezony jsou Piráti v tabulce stále druzí šest bodů za vedoucím Ústím nad Labem, které porazilo 3:1 Šumperk.

Ilustrační foto

Chomutov šel za exhibičním výsledkem už od prvních minut a v úvodní třetině bezmocnému soupeři nasázel sedm gólů. Domácí nestačili v žádném ohledu a skóre kosmeticky upravili až v závěrečné desetiminutovce, kdy bylo o výsledku dávno rozhodnuto. V dresu Chomutova, jenž si připsal devátou výhru v řadě, se dvakrát prosadili Seman, Hruška, Sikora a Gajovský.

Vedoucí Ústí mělo se šumperským nováčkem překvapivě hodně práce. Severočeši šli na konci 3. minuty do vedení díky brance Laše. Pak už ale byl ve větší permanenci ze Sparty vypůjčený gólman Falter, jenž v ústecké brance nahradil zraněného Francouze a nemocného Orcta.

V 35. minutě však vstřelili domácí druhý gól, když Roubík využil přesilovku pět na tři po Šagátově ideální přihrávce. Na začátku třetí části zdramatizoval utkání přesilovkovým gólem šumperský Hulva a hosté jen díky Falterovi nevyrovnali. Při závěrečné power play Šumperku pojistil vítězství favorita Šagát s výrazným přispěním hostujícího beka Tesaříka.

Po vyrovnané úvodní desetiminutovce se Olomouc v utkání proti Benátkám prosadila dvakrát. Z dorážek se trefil Rác, hned 25 sekund po něm Pekr a brankáře Stejskala donutil ke střídání. To ale Benátkám zápas nezachránilo. V 22. minutě zvýšil na 3:0 po sólovém průniku Herman, do konce třetiny upravili na 5:0 skóre Kolouch a Řípa.

Olomouc nechtěla s gólovou nadílkou přestat ani v třetí třetině, hned po 70 sekundách hry se trefil opět Řípa. V 50. minutě zaznamenal čestný úspěch Benátek Král, který po přihrávce Skalického skóroval do prázdné branky. Olomoucký Haluza se v 55. minutě trefil i v oslabení a v 58. minutě stanovil definitivní podobu výsledku Marosz.

Horácké derby Vysočiny proti Třebíči začala lépe domácí Jihlava. V 9. minutě využil první přesilovku v zápase Hubáček. Pak ale přišla černá tříminutovka Dukly. Hned z protiútoku totiž vyrovnal Stejskal, a aniž si Halmoši sáhl na puk, v dalších dvou minutách inkasoval ještě dvě branky. Mezi třemi tyčemi ho proto vystřídal v 12. minutě Novotný.

Ten držel vlastní čisté konto až do poloviny zápasu, kdy ho překonal před brankou dorážející Čech. Dukla se znovu dostala ke slovu až v poslední třetině. V 46. minutě využil přesilovou hru nadvakrát dorážkou z prostoru brankoviště Jeslínek. Výsledek 2:5 zpečetil při hře Jihlavy bez gólmana do prázdné branky Burian.

Litoměřice šly v Kadani do vedení už v 3. minutě, kdy Řehoř v brance domácích vyrazil střelu a Lenc vyražený puk vrátil do branky. V druhé třetině měli domácí převahu a díky brankáři Přikrylovi, který měl 23 zásahů, skončila tato část bez branek. V třetí části se podařilo domácím vyrovnat zásluhou Chlouby.

V 46. minutě Charousek získal puk ve středním pásmu, ujel obraně, blafákem překonal Přikryla a domácí šli poprvé do vedení. V 50. minutě jel sám na branku Novák, brankář Přikryl hodil hokejku a rozhodčí nařídil trestné střílení, které Novák proměnil. Hosté odvolali v čase 58:24 brankáře, ale na skóre 3:1 se už nic nezměnilo.

Beroun byl proti Písku prakticky po celý zápas lepším týmem, ale více gólů vstřelili Jihočeši. Beroun se střelecky trápil a i přes mnoho vytvořených šancí skóroval pouze jednou. V 5. minutě otevřel účet zápasu Klhůfek, v prostřední části Písek srovnal krok díky Nedorostově střele pod horní tyč Slipčenkovy branky.

Medvědi pak inkasovali v nejnevhodnější dobu. V 59. minutě dal Žovinec vítěznou branku a Nouza střelou do prázdné klece při berounské power play zvýšil na konečných 3:1 z pohledu hostů.

První hokejová liga - 31. kolo
Hradec Králové - Havlíčkův Brod 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 5. Roupec, 31. Moskal, 37. Tvrdík, 42. Koudelka, 54. Kadlec - 8. Jankovič. Rozhodčí: Humpolíček - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 1138.
Ústí nad Labem - Šumperk 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 3. Laš, 35. Roubík, 60. Šagát - 43. Hulva. Rozhodčí: Würtherle - Svoboda, Arazimová. Vyloučení: 3:5, navíc Čermák (Ústí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1991.
Most - Chomutov 3:14 (0:7, 0:2, 3:5)
Branky: 45. a 50. Tvrdek, 59. Slavíček - 5. a 12. Seman, 21. a 34. Hruška, 12. a 48. Sikora, 57. a 58. Gajovský, 4. Procházka, 13. Heřman, 14. Palin, 20. Hřebejk, 47. Kraft, 52. Jillson. Rozhodčí: Čech - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:4. Diváci: 1307.
Jihlava - Třebíč 2:5 (3:1, 0:1, 1:1)
Branky: 9. Hubáček, 46. Jeslínek - 12. a 59. Burian, 10. Stejskal, 12. Dočkal, 29. Čech. Rozhodčí: Vampola - Klein, Skopal. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 2974.
Kadaň - Litoměřice 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 42. Chlouba, 46. Charousek, 50. Novák z tr. střílení - 3. Lenc. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 270.
Olomouc - Benátky nad Jizerou 8:1 (2:0, 3:0, 3:1)
Branky: 37. a 42. Řípa, 11. Rác, 12. Pekr, 23. Herman, 32. Kolouch, 56. Haluza, 58. Marosz - 50. Král. Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 972.
Beroun - Písek 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 5. Klhůfek - 33. Nedorost, 59. Žovinec, 60. Nouza. Rozhodčí: Florian - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 300.