První liga

Slavia - Poruba 0:4 Hokejisté Poruby vyhráli na ledě Slavie a vedou nově první ligu

12. ledna 2021 20:20 - Praha

Hokejisté Poruby vyhráli v dohrávce 12. kola první ligy v Praze nad devátou Slavií 4:0 a posunuli se do čela tabulky o bod před druhou Jihlavu, která má ale zápas k dobru. Ostravané vyhráli popáté za sebou a neztratili při této sérii ani bod. Slavia si připsala třetí prohru z posledních čtyř utkání.

Bezbrankový stav prolomil v 35. minutě Petr Stloukal a za 160 sekund zvýšil Fin Markus Korkiakoski, který v polovině závěrečné části v přesilové hře další brankou upravil na 3:0. V 55. minutě dovršil výsledek ve vlastním oslabení obránce Patrik Urbanec. Lotyšský brankář Ervins Muštukovs udržel díky 25 úspěšným zákrokům podruhé v sezoně čisté konto.

Dohrávka 12. kola první hokejové ligy:
Slavia Praha - Poruba 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 37. a 51. Korkiakoski, 35. Stloukal, 55. Urbanec. Rozhodčí: Hucl, Souček - Beneš, Roischel. Vyloučení: 6:5, navíc Šteiner (Slavia) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.