Beroun - Třebíč 1:3Série hokejistů Berouna skončila v 8. kole

Vítězná série hokejistů Berouna v první lize skončila v 8. kole. Prvním přemožitelem Medvědů v sezoně se stala Třebíč, která lídra tabulky porazila na jeho ledě 3:1. Beroun zůstal v čele, jeho náskok na Mladou Boleslav se však snížil na jeden bod.

Třebíč přijela do Berouna s cílem dát gól a Medvědy nepustit do žádné větší šance. Na obou stranách se hrál defenzivní hokej, ovšem Horácká Slavia svou důsledností a bojovností předčila zaskočené domácí. Ti dokázali na branku Křivohlávka z první třetiny odpovědět ve druhé části vyrovnáním Dreslera. Stejný hráč však způsobil minelu v závěrečné třetině nedbalou rozehrávkou, kterou "namazal" Hruškovi, jenž se postaral o vítěznou branku zápasu. Pojistku v závěru přidal Malena.

Druhou výhru o pět gólů za sebou si připsala Mladá Boleslav, jež po Mostu (8:3) deklasovala Ústí nad Labem 6:1. Středočechům vyšla nejlépe druhá třetina, v níž nastříleli čtyři branky. Po dvou gólech zaznamenali Nouza s Klimentou a zasloužili se o čtvrtou výhru Boleslavi v řadě.

Ještě výraznější vítězství 7:1 si připsala Olomouc na ledě posledního Mostu a dostala se na třetí místo tabulky před Jihlavu, jež prohrála 1:3 v derby s Havlíčkovými Brodem. Hosté šli do vedení už ve 3. minutě, kdy Ritticha překonal Dvořáček, a v 26. minutě přidal další branku havlíčkobrodských hokejistů Endál. Jihlavané sice snížili v závěru prostřední části hry, ale rozhodující třetí branku inkasovali po rychlém brejku z hole Havla necelých 13 minut před koncem. Dukla tak utrpěla první domácí porážku v sezoně.

Gól ze hry nepadl v Benátkách, kde v utkání s Českými Budějovicemi kralovali brankáři. Jak domácí Melicherčík, tak dvojka Motoru Kůdela v 65 minutách neinkasovali, takže musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem domácí Pabiška.

8. kolo první hokejové ligy:
Most - Olomouc 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
Branky: 24. Tauš - 24. a 27. Kindl, 14. Kucharczyk, 17. Selingr, 29. Knotek, 42. Řípa, 50. Rác. Rozhodčí: Grech - Špůr, Svoboda. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:2. Diváci: 533.
Litoměřice - Šumperk 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 27. Chlapík, 40. Čermák, 42. Hrbas - 38. a 47. Kucsera, 34. Staněk, rozhodující sam. nájezd Hulva. Rozhodčí: Doležal - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:5, navíc Brunec (Šumperk) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 770.
Benátky nad Jizerou - České Budějovice 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Pabiška. Rozhodčí: Hejduk - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 237.
Beroun - Třebíč 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 32. Dresler - 6. Křivohlávek, 55. Hruška, 60. Malena. Rozhodčí: Luckzkow - D. Štětina, J. Štětina. Vyloučení: 2:9, navíc Rangl, Dlapa (oba Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 400.
Havířov - Kadaň 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 4. Kolarz - 32. Jíra, 39. Mainer. Rozhodčí: Jeřábek ml. - Poruba, Štěpán, Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 1410.
Jihlava - Havlíčkův Brod 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 39. Velecký - 3. Dvořáček, 26. Endál, 48. Havel. Rozhodčí: Blecha, Hodek - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:7, navíc Malec, Čachotský (oba Jihlava) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2257.
Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Branka: 12. a 33. Nouza, 25. a 42. Klimenta, 26. Loskot, 36. Pojkar - 39. Přeučil. Rozhodčí: Schmejkal, Škrobák - Rozlílek, Hrubec. Vyloučení: 4:6, navíc Bohunický - Baránek oba 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 2690.