Hokejisté Mladé Boleslavi a Olomouce jsou výhru od baráže

Hokejisté Mladé Boleslavi a Olomouce vyhráli i třetí zápasy v semifinále první ligy a už jen jedno vítězství je dělí od postupu do baráže o extraligu. Jasno může být v sobotu po čtvrtých duelech v Třebíči a Jihlavě.

Mladá Boleslav v repríze loňského semifinále získala třetí výhru nad Třebíčí nejtěsnějším rozdílem 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil ve 29. minutě Klimenta po souhře s Výborným.

Olomouc vybojovala třetí bod v Jihlavě zásluhou vítězství 4:3 v prodloužení. Hosté už po jedenácti minutách vedli 2:0, ale domácí záhy snížili a necelé dvě minuty před koncem první části srovnal Haluza. Dukla dokonala obrat v závěru prostřední části hry, kdy se trefil Hubáček, ale Olomouc dokázala necelých osm minut před koncem třetí třetiny srovnat. V prodloužení stanovil vítězství hostů střelou do šibenice Selingr.

Semifinále play off první hokejové ligy - 3. zápasy:
Dukla Jihlava - Olomouc 3:4 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 11. Mocek, 19. Haluza, 40. Hubáček - 9. Herman, 11. Houdek, 53. Vodný, 64. Selingr. Rozhodčí: Hrubý, Wagner - Kis, Klein. Vyloučení: 7:10, navíc Kindl (Olomouc) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3038. Stav série 0:3.
Třebíč - Mladá Boleslav 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 29. Klimenta. Rozhodčí: Hejduk, Čech - Křivohlavý, Čížek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 1970. Stav série: 0:3.