Třebíč - Ml. Boleslav 1:4Stav série 0:4Hokejisté Mladé Boleslavi postoupili do baráže o extraligu

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v semifinálové sérii první ligy s Třebíčí i čtvrtý zápas a postoupili stejně jako loni do baráže o extraligu. V ní budou bojovat spolu s Kladnem, Chomutovem a vítězem druhé semifinálové série mezi Jihlavou a Olomoucí. V ní dosud rozhodnuto není, Dukla snížila na 1:3 na zápasy.

Skóre čtvrtého duelu v Třebíči otevřel v 7. minutě v přesilovce hostující obránce Toman a o dvě minuty později zvýšil v další početní výhodě jiný bek Ovčačík. Ve druhé třetině přidali Středočeši pojistku. Pět minut před druhou sirénou se nenechal od puku odstavit Jarůšek, na kruhu viděl osamoceného Lence a ten pod padajícím Faltrem dal třetí gól.

Malou naději na prodloužení série dal třebíčským příznivcům na začátku třetí části Fořt, který se přesně trefil z první po přihrávce Kauta. Jenomže jen o tři minuty později vrátil pohodlný tříbrankový náskok Bruslařskému klubu z Mladé Boleslavi Jarůšek a zhruba dvě stovky jeho příznivců začaly slavit. Vítěz základní části splnil roli favorita a po vítězství 4:0 v sérii bude opět po roce bojovat o návrat do nejvyšší soutěže.

Jihlavští hokejisté odvrátili konec prvoligové sezony díky tomu, že na čtvrtý pokus dokázali poprvé zdolat Olomouc a vynutili si pátý zápas. Domácí se na Horáckém zimním stadionu ujali vedení až v prostřední části. Nejprve kapitán Čachotský tečoval v 22. minutě střelu Dobrovolného od modré čáry a o necelých pět minut později propálil Vošvrdu ze stejného místa také Zeman. Skóre 2:0 se už nezměnilo a mužstva čeká v úterý pátý duel v Olomouci.

Semifinále play off první hokejové ligy - 4. zápasy:
Třebíč - Mladá Boleslav 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 42. Fořt - 7. Toman, 9. Ovčačík, 36. Lenc, 46. Jarůšek. Rozhodčí: Guth, Rittich - Horák, Souček. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. Diváci: 1760. Konečný stav série: 0:4.
Dukla Jihlava - Olomouc 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 22. Čachotský, 27. Zeman. Vyloučení: 4:3, navíc Ostřížek (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Rozhodčí: Mrkva, Přikryl - Klein, Reich. Diváci: 3187. Stav série: 1:3.