Kladno - Chomutov 3:5Pátou výhru v řadě nepřidali. Kladno ve šlágru 1. ligy oloupili chomutovští Piráti

Hokejisté Kladna ztratili na svém nově opraveném stadiónu hned druhý zápas. Ve šlágru 25. kola první ligy prohráli s Chomutovem 3:5. Před Piráty uhájila těsně vedení v soutěži Třebíč, která doma překvapivě podlehla Benátkám na nájezdy. Získaný bod však znamená rozdíl mezi prvními dvěma celky.

Kladenská euforie vydržela jen čtyři zápasy. Rytíře probraly hrozby majitele klubu Jaromíra Jágra vyhazovem některých hráčů i nové posily. Jenže středeční návrat do zrekonstruované domovské arény jako by hráče ukolébal. V duelu dvou týmů, které v minulé sezóně působily v extralize, nechytili začátek a po polovině zápasu čelili manku 0:3. Navíc přišli o kapitána Petra Tenkráta, jenž byl za úder do oblasti hlavy a krku vyloučen do konce utkání.

Teprve po gólu na 1:4 z trestného střílení se Kladno vzepjalo a v poslední třetině ztrátu umazalo na jediný gól. Mohlo být i vyrovnáno, jenže střelu Miloslava Hořavy zastavila tyčka. Chomutov tak půl minuty před koncem pečetil výhru trefou slovenského útočníka Marka Hovorky do prázdné branky.

Třebíč opět doplatila na bídnou produktivitu. Podruhé za sebou dala pouhý gól, a zatímco v minulém kole v Havířově jí to stačilo na výhru, tentokrát se musela spokojit s bodem. Když už se Horácká Slavia trefila, bylo to vteřinu po siréně, která odhoukala 60. minutu.

České Budějovice se rychle vzpamatovaly ze středečního debaklu 3:8 v Chomutově a v Prostějově triumfovaly jen o gól nižším výsledkem. Pomohlo jim k tomu celkem pět využitých přesilovek a také jejich tahouni Josef Straka a Tomáš Nouza. Spoluhráči z elitního útoku Jihočechů se podepsali pod čtyři branky vítězů a Straka (39 bodů) stále vede před Nouzou pořadí produktivity o jediný bod.

25. kolo první hokejové ligy:
Třebíč - Benátky nad Jizerou 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 49. Raška - 55. Kolmann, rozhodující nájezd Mikyska. Rozhodčí: Würtherle - Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6, navíc M. Pabiška (Benátky) 10 min. Bez využití. Diváci: 1740.
Jihlava - Ústí nad Labem 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 41. a 52. Melenovský, 8. Prokš, 19. Vysloužil, 31. Mocek - 15. Přeučil, 39. D. Tůma. Rozhodčí: Jeřábek - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 7:6, navíc Petrásek (Ústí) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1648.
Prostějov - České Budějovice 3:7 (0:2, 3:2, 0:3)
Branky: 24. V. Meidl, 26. Cienciala z tr. střílení, 27. Venkrbec - 22. a 45. Nouza, 4. J. Straka, 13. Boháč, 30. Mucha, 42. Pajič, 42. Kuchejda. Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 8:7, navíc Heřman 10 min., Suchánek (oba Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:5. Diváci: 1913.
Litoměřice - Havířov 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 41. V. Bílek. Rozhodčí: Pražák - Svoboda, Krátký. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 1140.
Šumperk - Kadaň 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 27. a 36. Vrdlovec, 59. Moskal - 43. Chlouba. Rozhodčí: Šutara - Černý, Reich. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 1233.
Havlíčkův Brod - Most 4:6 (0:1, 0:3, 4:2)
Branky: 45. Heřman, 47. Půlpán, 51. Sklenička, 53. Sedláček - 12. Havlíček, 21. Smolka z tr. střílení, 22. Hora, 32. Slavíček, 51. Charousek, 60. Kubinčák. Rozhodčí: Přikryl - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:5, navíc Charousek (Most) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 480.
Kladno - Chomutov 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
Branky: 32. Strnad, 44. M. Hořava, 50. Horna - 13. O. Kaše, 23. Sikora, 30. L. Květoň, 42. McGregor z tr. střílení, 60. Hovorka. Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 1:3, navíc Tenkrát (Kladno) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3636.