Most - Kladno 2:4Hokejisté Kladna se po výhře v Mostu dostali do čela první ligy

První hokejová liga má nového lídra. Do čela se probojovalo Kladno, které vyhrálo v Mostu 4:2. Pražská Slavia naopak ztratila po prohře 2:5 v Třebíči. Na třetí pozici se posunul díky vítězství v Přerově 3:2 v prodloužení Prostějov.

Kladenští došli ke třem bodům bez problémů, už v první třetině si vypracovali tříbrankový náskok, který pak na ledě posledního celku tabulky pohodlně udržovali. To Slavia se v Třebíči trápila a domácí celek ji ani jednou nepustil do vedení. Utkání, kde sudí vyloučili jen po jednom hráči na každé straně, nakonec rozhodla Milfaitova branka ze začátku poslední třetiny. Po ní se Třebíč poprvé dostala do dvoubrankového vedení, které ještě dvě sekundy před koncem pojistil do prázdné klece Dolníček.

V derby v Přerově téměř vyprodaný stadion dlouho věřil v úspěch domácích, kteří dvakrát vedli. Jenže v poslední třetině se při dvojnásobném vyloučení Přerova prosadil Šlahař a zápas dospěl do prodloužení. V něm rozhodl opět v početní převaze Rudovský.

Vítězná českobudějovická série po třech výhrách skončila v Ústí nad Labem, kde domácí Slovan uhájil nad Motorem těsné vítězství 4:3. Radovali se i domácí fandové v nedaleké Kadani, která porazila Havířov stejným poměrem.

Frýdek-Místek uhájil domácí neporazitelnost, když zdolal po samostatných nájezdech Benátky. Také Jihlava brala dva body za vítězství po nájezdech, zápas Dukla přitom zachránila až 88 sekund před koncem při hře bez brankáře, kdy Důras vyrovnával na 4:4.

7. kolo první hokejové WSM ligy:
Ústí nad Labem - České Budějovice 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 5. Z. Doležal, 13. Komárek, 33. Loskot, 41. Vrdlovec - 22. L. Květoň, 26. Pavlin, 54. Vráblík. Rozhodčí: Grech - Malý, Šiman. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:2. Diváci: 883.
Třebíč - Slavia Praha 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 18. a 37. R. Erat, 20. Psota, 41. Milfait, 60. Dolníček - 18. Dušek, 25. Šafránek. Rozhodčí: Würtherle - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 1920.
Kadaň - Havířov 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky: 9. M. Zadražil, 15. Vaněk, 39. Kohout, 46. Hlava - 28. Maruna, 42. Bahounek, 55. Haas. Rozhodčí: Kostourek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 440.
Most - Kladno 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)
Branky: 24. Smolka, 47. T. Doležal - 4. Machač, 8. Cetkovský, 10. Burger, 25. Strnad. Rozhodčí: Jílek - Belko, Šmika. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1027.
Frýdek-Místek - Benátky n. J. 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 2. a 43. Klimša, rozhodující sam. nájezd Franek - 11. Ordoš, 39. Havlín. Rozhodčí: Mikula - Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 1617.
Přerov - Prostějov 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 5. Malina, 41. Dostálek - 23. A. Holík, 47. Šlahař, 61. Rudovský. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Rozhodčí: Kubičík, Koziol - Reich, Měkýš. Diváci: 2853.
Jihlava - Litoměřice 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. Šidlík, 13. Anděl, 26. Jergl, 59. Důras, rozhodující sam. nájezd Čachotský - 13. Kopta, 32. O. Procházka, 35. Paločko, 53. Veselý. Rozhodčí: Bejček - Maštalíř, T. Svoboda. Vyloučení: 5:8, navíc Říha, Danišovský oba 10 min., Vlk (trenér) do konce utkání - Bača, Kopta oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 998.