Prostějov - Č. Budějovice 2:3České Budějovice po výhře v Prostějově vedou první ligu o šest bodů

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v dohrávce 35. kola první ligy na ledě Prostějova 3:2 a přiblížili se triumfu v základní části. Tři kola před koncem má Motor před druhou Jihlavou náskok už šesti bodů. Prostějov zůstává šestý o skóre před Ústím nad Labem.

Jihočeši naplno bodovali po předchozích dvou prohrách v nastavení. Bezbrankový stav prolomil až ve 29. minutě hostující Škoda, ale Jestřábi na konci druhé třetiny vyrovnali. Při Pýchově trestu se trefil Krejčík.

Ve 43. minutě vrátil Českým Budějovicím vedení Pavlin a vzápětí zvýšil Američan Walker. Při Hřebejkově trestu na pět minut a do konce utkání vykřesal domácím naději Venkrbec, ale favorit těsný náskok udržel.

Dohrávka 35. kola první hokejové ligy:
Prostějov - Motor České Budějovice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 37. L. Krejčík, 54. Venkrbec - 29. Škoda, 43. Pavlin, 46. Walker. Rozhodčí: J. Doležal - Křivohlavý, Špringl ml. Vyloučení: 7:7, navíc Hřebejk (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1471.