Kladno - Č. Budějovice 4:1Třebíč a Ústí nad Labem postoupily do čtvrtfinále první ligy

Hokejisté Třebíče a Ústí nad Labem doplnili v závěrečném 52. kole základní části první ligy šestici přímých účastníků čtvrtfinále play off, kam už dříve postoupily České Budějovice, Jihlava, Kladno a Slavia. Třebíč si zajistila páté místo díky vítězství 3:2 nad Ústím nad Labem, které udrželo šestou pozici díky porážce Prostějova na ledě Slavie 1:2 po samostatných nájezdech.

Prostějov při shodě bodů s Ústím skončil sedmý kvůli horší bilanci ve vzájemných zápasech a v předkole play off se od čtvrtka utká s Přerovem. Druhou dvojici tvoří Benátky nad Jizerou s nováčkem Frýdkem-Místkem. Vítězové narazí na vítěze základní části České Budějovice a druhou Jihlavu. Jasno už je o čtvrtfinálových dvojicích Kladno - Ústí nad Labem a Slavia - Třebíč.

V důležité bitvě s Ústím prohrávala Třebíč od osmé minuty po Mertově trefě, ale stav rychle otočili Jan Wasserbauer s Patákem a v 23. minutě zvýšil na 3:1 Juráň. Za 28 vteřin se trefil za hosty Melka, ale těsný náskok už Horácká Slavia udržela.

Severočechům pomohla do čtvrtfinále Slavia, která díky vítězné brance obránce Jana Holého v sedmé sérii nájezdů zdolala Prostějov 2:1. Pražané vedli od 24. minuty, kdy využil přesilovku pěti proti třem Petr Beránek. Za devět minut vyrovnal Šlahař, ale Jestřábi na kýženou výhru nedosáhli.

Přerov klesl na desáté místo po domácí porážce s Jihlavou 2:4, Dukla slavila osmou výhru za sebou. Frýdek-Místek poskočil na devátou pozici díky vítězství na ledě posledního Mostu 7:2.

Most stále ztrácí 13 bodů na třináctou Kadaň, která podlehla v Litoměřicích 4:6, a bude mít těžkou úlohu v boji únik sestupu do druhé ligy. Ve skupině o udržení jej čeká proti Kadani, Litoměřicím a Havířovu už jen šest zápasů.

Kladno si po dvou porážkách spravilo chuť výhrou nad prvními Českými Budějovicemi 4:1. Motor dostal do vedení ve 12. minutě v přesilové hře Hřebejk, ale Rytíři otočili výsledek ve druhém dějství díky dvěma trefám osmnáctiletého útočníka Kubíka a gólům zkušených Tenkráta a Tona.

Závěrečné 52. kolo základní části první hokejové WSM ligy:
Most - Frýdek-Místek 2:7 (0:4, 1:2, 1:1)
Branky: 33. R. Veselý, 43. M. Havelka - 19. a 55. M. Kovařčík, 10. Jašek, 18. Adámek, 18. Jaroš, 33. Pechanec, 40. Klimša. Rozhodčí: Würtherle, Sýkora - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:7, navíc M. Havelka (Most) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 127.
Třebíč - Ústí nad Labem 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 9. Jan Wasserbauer, 11. Paták, 23. Juráň - 8. Merta, 23. Melka. Rozhodčí: Přikryl, Obadal - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1740.
Litoměřice - Kadaň 6:4 (0:1, 3:3, 3:0)
Branky: 22. Švagrovský, 23. Zajan, 23. Plášil, 45. Jaroslav Kalla, 45. J. Veselý, 60. M. Ondráček - 5. L. Chalupa, 22. Chlouba, 32. Kohout, 38. Raška. Rozhodčí: Bejček, Luczków - Toman, Coubal. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 640.
Kladno - Motor České Budějovice 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)
Branky: 28. a 40. Kubík, 32. Tenkrát, 38. Ton - 12. Hřebejk. Rozhodčí: Kopeček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 2178.
Přerov - Jihlava 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 3. Š. Kratochvíl, 47. Petelin - 20. F. Seman, 28. Skořepa, 45. Březina, 60. Jiránek. Rozhodčí: Fiala, Trombík - Špringl ml., Čížek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 1737.
Slavia Praha - Prostějov 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 24. P. Beránek, rozhodující sam. nájezd J. Holý - 33. Šlahař. Rozhodčí: Dědek, Kašík - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 2:6, navíc Schleiss (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 712.
Pozn.: O pořadí na 6. a 7. místě rozhodla bilance ve vzájemných zápasech (Ústí nad Labem - Prostějov 4:3 v prodl., 3:2, 5:3, 1:6).