Rubriky:

WSM liga

Město rozhodlo! Kladenské Rytíře bude vlastnit jenom Jágr

24. dubna 2017 08:47 - Kladno
(Aktualizováno: 24. dubna 2017 10:26)

Dosavadních 70 procent rozšíří o zbylých 30. Útočníkovi Jaromíru Jágrovi bude zcela patřit kladenský hokejový klub. Dnes o tom rozhodli městští zastupitelé, jelikož městu zbývajích 30% patřilo.

 

www.hc-kladno.cz

Převod podílu Kladna má Jágra stát 60 000 korun, což odpovídá třiceti procentům ze základního kapitálu společnosti Hokej Kladno, který činí 200 000 korun. Částka je podle primátora Milana Volfa (Volba pro Kladno) stejná jako ta, za kterou město podíl koupilo. Podle něj by město nemělo vlastnit podíl v žádném sportovním klubu a peníze rozdělovat sportovcům podle jasnějších pravidel. "Díky tomu, co prošlo, tak jsou pravidla nastavená," uvedl Volf.

Zastupitelé také rozhodovali o vrácení části dotací z let 2011 až 2014. Návrh vyplynul z výsledků hloubkové kontroly hospodaření hokeje, která začala už v roce 2015. Jágr nesrovnalosti od počátku odmítal. Zastupitelé vrácení části dotací dnes neschválili.

Jágr se podle mluvčího prvoligového klubu Víta Herala vyjádří k závěrům zastupitelstva v nejbližších dnech. Dle Herala stanovisko zastupitelů určitě pomůže k uklidnění situace. "Jsme rádi, že to dopadlo, jak to dopadlo, čili že klub nemusí vracet dotace," uvedl Heral.

Podle kladenského opozičního zastupitele Miroslava Bernáška (ODS) je převod podílu na Jaromíra Jágra jediným možným řešením napjatých vztahů vlastníků klubu.

Město dává každoročně na provoz hokejového stadionu a přípravu mládeže peníze, podle primátora se ani po převodu podílu dotování provozu nezastaví. Provoz stadiónu bez investic stojí zhruba 15 miliónů korun za rok, k tomu je ale třeba připočíst případné investice, dostat se tak může i přes 20 miliónů korun. Letos město dalo na hokej celkem přes 30 miliónů korun. Podle už dříve uzavřené smlouvy bude město platit provoz stadiónu i v příštích letech.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..