Hokejisté Ústí a Hradce jsou v první lize stoprocentně úspěšní

Úřadující šampióni první ligy z Ústí nad Labem potvrzují roli favorita i v nové sezóně a jsou zatím stoprocentně úspěšní. Společně se Slovanem má po sobotním druhém kole na kontě plný počet šesti bodů už jen Hradec Králové.

Východočeši dokonce tabulku vedou díky výrazně aktivnímu skóre 8:2, k němuž přispěla i dnešní výhra nad Chomutovem. Branky začaly padat až ve druhém dějství. Nejprve sice domácí nevyužili takřka dvouminutovou přesilovku pět na tři, ale ve 28. minutě šli do vedení po brance Fořta. V poslední třetině Východočechy několikrát podržel brankář Hylák a domácí dokázali díky dvěma rychlým brankám odskočit na 3:0. Hosté sice po přesilovkové brance Jíry snížili, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí Hradec naopak dvěma brankami v poslední dvouminutovce zvýraznil konečné skóre na 5:1.

Ústí rozhodlo o výhře nad Třebíčí až v závěru zápasu. V 7. minutě otevřel skóre domácí útočník Ivan po přihrávce Slížka. Pak zazněla tyčka branky hostů po střele Grofa a ve 34. minutě přišlo vyrovnání, když Dolníček projel kolem mantinelu a přesným blafákem nedal Fikrtovi šanci. V polovině 42. minuty šla Třebíč do vedení, když Pšurný zúročil průnik Handlovského. Za necelé dvě minuty vyrovnal svou druhou brankou v zápase Ivan, při jehož vyloučení šli Severočeši na konci 47. minuty do vedení v oslabení. Po chybné rozehrávce hostů vysunul Hodek rozjetého Vítka, jenž blafákem překonal Valenta a stanovil konečné skóre.

Jen o jeden bod méně než vedoucí duo má Havířov, jenž měl dobře rozehraný duel s Prostějovem, ale nakonec se musel spokojit pouze se dvěmi body. Do vedení dostal Pantery už v první minutě v přesilovce Ovčačík, za hosty srovnal v první třetině Pavelek. Na druhou branku Galvase znovu hosté odpověděli Piechou. Dvě branky z hole Sedláka a znovu Ovčačíka zajistily domácím dvoubrankový náskok, ale Jestřábi dvěma slepenými brankami v polovině poslední třetiny vyrovnali a utkání dotáhli do remízového konce. V prodloužení zajistil domácím bod navíc povedenou trefou Mikšan.

První hokejová liga - 2. kolo
Havířov - Prostějov 5:4 v prodl. (1:1, 3:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 1., 37. Ovčačík, 26. Galvas, 30. Sedlák, 62. Mikšan - 28., 48. Piecha, 13. Pavelek, 47. Říha. Rozhodčí: Smeták - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 10:14. Využití: 4:1. Diváci: 1034.
Ústí nad Labem - Třebíč 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 7. a 44. Ivan, 47. Vítek - 24. Dolníček, 42. Pšurný. Rozhodčí: Hodek - Rozlílek, Lhotský. Vyloučení: 7:7, navíc 10 min. Rehák (Třebíč). Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2120.
Beroun - Brno 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 0:2, 3:0 - 0:0)
Branky: 3. Toma, 44. D. Nedorost, 49. J. Novotný, 57. M. Tvrzník - 6. Brančík, 19. Appel, 22. Barus, 40. Martínek, rozhodující sam. nájezd Barus. Rozhodčí: Kubeš - Bejček, Kabůrek. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:0. Diváci: 800.
Hradec Králové - Chomutov 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Branky: 28. Fořt, 49. Suchý, 50. Pazdera, 59. Haluza, 60. Diviš - 54. Jíra. Rozhodčí: Jeřábek - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 12:13, navíc Řezníček (Chomutov) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 1151.
Kadaň - Mladá Boleslav 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky: 8. a 18. Derfler - 3. Hlouch, 17. Sýkora, 34. Jeslínek. Rozhodčí: Souček - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 11:10. Využití: 2:2. Diváci: 310.
Havlíčkův Brod - Ostrava 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 27. Žák, 60. Kubeš. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 18:14, navíc Šebesta (Ostrava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1300.
Olomouc - Jihlava 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 34. a 44. Hradecký, 13. Kucharzcyk, 19. Bartoň, 28. Ministr - 16. Rytnauer. Rozhodčí: Šír - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 13:16. Využití: 2:1. Diváci: 450.