Hokej

Pardubice na jihu neuspěly, Budějovice upevnily vedení

17. listopadu 2006 20:21 - PRAHA

Úspěšná série hokejistů Českých Budějovic trvá. Svěřenci trenéra Jandače v pátek přehráli Pardubice 5:2 a upevnili si tak vedení v tabulce. Domácí neporazitelnost i nadále drží hokejisté Liberce, kteří přehráli Zlín.

Poprvé v sezóně vyprodaná Budvar Aréna viděla další vítězství hokejistů Budějovic. Dvěma góly se dnes na pátém vítězství Jihočechů po sobě podílel Michal Hudec.

Hokejisté Liberce vyhráli před vlastním publikem i jedenáctý zápas v této sezóně. Bílí Tygři rozhodli na konci druhé třetiny, kdy během 24 vteřin Tomáš Klimenta a Václav Pletka dvěma slepenými góly získali dvoubrankový náskok. Hráči Hamé vyšli už potřetí za sebou bodově naprázdno.

Branka Tomáše Žižky ve druhé minutě nastaveného času rozhodla o výhře hokejistů Slavie nad Litvínovem 3:2. Žižka překonal brankáře Chemopetrolu Jaroslava Hübla v přesilové hře a zajistil dva body domácím, kteří oplatili soupeři porážku z prvního vzájemného zápasu sezóny.

Znojmo vyhrálo podruhé za sebou

Druhé vítězství za sebou si po sérii porážek připsali hráči Znojma. Po pražské Slavii porazili v pátek na svém ledě i Vítkovice, byť až po samostatných nájezdech.

Šňůra tří gólů vynesla hokejistům Plzně vítězství 4:3 v Třinci. Dva klíčové góly dal znovuzrozený střelec Aleš Padělek, který v poslední sekundě druhé třetiny dorovnal ztrátu a ve 45. minutě z brejku zajistil Plzni výhru. Hosté tak zvítězili i ve druhém utkání po reprezentační pauze, zatímco Třinec je v bodech stále na nule.

Hokejisté Kladna vyhráli na ledě Vsetína po samostatných nájezdech 4:3. Domácím k tříbodovému zisku nestačilo ani vedení 3:0 v polovině zápasu. O vítěznou trefu hostů se postaral Kalla.

Rozjetí hokejisté Karlových Varů pokořili po Pardubicích a Zlínu i pražskou Spartu. I když na to potřebovali k základní hrací době ještě nějaký čas navíc, obhájce titulu porazili poprvé po pěti vzájemných duelech, z nichž vytěžili pouhý bod. Pražané naopak prohrou 2:3 v prodloužení potvrdili, že se jim nyní na soupeřových kluzištích nedaří. Ve středu prohráli v Plzni.