Budějovice v čele, Slavia deklasovala Třinec

Hokejisté Českých Budějovic povedou minimálně do sobotního večera pořadí O2 extraligy. Jihočeši přehráli v pátečním 32. kole Vsetín a v tabulce mají dvoubodový náskok na Liberec, který se v sobotu představí na ledě Znojma.

Budějovickým výrazně pomohly dva góly za přispění domácích hráčů. Domácí Valaši dokázali utkání v závěru zdramatizovat, ovšem v power play definitivně rozhodl o tříbodovém zisku hostí Gřegořek.

Hokejisté Plzně po třech porážkách za sebou opět vyhráli. Zraněními oslabený tým Západočechů uspěl na ledě Litvínova, když za vítězstvím 5:2 vykročil už v první třetině.

Popáté v řadě zabodovaly Karlovy Vary. Ve Vítkovicích vydolovaly těsné vítězství 3:2. Mužem utkání se stal hostující útočník Jaroslav Kristek, který o výsledku rozhodl dvěma góly. Domácí měli hlavně ve druhé polovině utkání výraznou převahu, ale selhali střelecky a přišli o další důležité body v honbě za play-off.

Kladno úřadovalo v přesilovkách

Kladenští hokejisté potvrdili své postavení nejproduktivnějšího týmu extraligy a porazili v poslední době ve výborné formě hrající Zlín 7:4. Rabat opět úřadoval v přesilovkách, v nichž třikrát skóroval. Po dvou gólech zaznamenali kladenští útočníci Bílek a Havel, na straně hostí Leška.

Hokejisté Pardubic v duelu se Spartou vyhráli první třetinu, vedení ale nepotvrdili a Pražanům se podařilo otočit. Na vítězství hostů se podílel dvěma góly Netík.

Třinec držel na ledě Slavie krok první třetinu, pak začali úřadovat domácí střelci. Pražané během devíti minut prostředního dějství nasázeli soupeři čtyři góly a další čtyři přidali i poslední části. Hattrickem se blýskl Beránek, za hosty snižoval na konečných 8:1 Tesařík.

Hokejová O2 extraliga - 32. kolo
Vsetín - Č. Budějovice 2:4
Branky: 4. D. Květoň, 57. Bolf - 6. Posmyk, 26. Brabenec, 38. Brabenec, 60. Gřegořek.
Vítkovice - Karlovy Vary 2:3
Branky: 5. Burger, 31. Šimíček - 4. Mudroch, 18. Kristek, 30. Kristek.
Litvínov - Plzeň 2:5
Branky:  54. Kubinčák, 54.L. Poživil - 10. a 24. Matějovský, 9. Čakajík, 18. Nedoma, 60. Zelenka.
Kladno - Zlín 7:4
Branky: 8. Bílek, 19. M. Havel, 20. M. Havel, 23. Martin Procházka, 39. Bílek, 50. Zeman, 57. Frolík - 9. Leška, 11. Leška, 33. M. Čech, 52. Kašpařík.
Pardubice - Sparta Praha 3:4
Branky: 3. M. Šeda, 31. Čaloun, 60. Rolinek - 26. Netík, 32. Netík, 48. P. Ton (Štrba), 49. Hlaváč.
Slavia Praha - Třinec 8:1
Branky: 23. Kadlec, 24. Vlasák, 27. Čermák, 32. D. Hruška, 45. Beránek, 50. Graňák, 51. Beránek, 57. Beránek - 56. Tesařík.
Znojmo - Liberec sobota 17:00