Hokej

Mladí hokejisté Kanady dali Norům desítku, zařízl je Schenn

30. prosince 2010 08:27 - BUFFALO/LEWISTON

Hokejisté Kanady rozdrtili na mistrovství světa hráčů do dvaceti let outsidera skupiny B Norsko 10:1 a útočník Brayden Schenn si stejně jako v minulém zápase proti Česku připsal pět kanadských bodů. Tentokrát se hráč draftovaný v NHL Los Angeles trefil čtyřikrát a připsal si jednu asistenci. Kanaďané zůstávají bez ztráty bodu a mají jistý postup minimálně do čtvrtfinále.

Mark Blinch , Reuters

Kanaďané před 17.061 příznivci v buffalské HSBC Areně vyhráli už první třetinu 6:1, hned po 44 vteřinách druhého dějství dovršil hattrick Schenn, ale pak Norové odolávali téměř 36 minut bez inkasované branky. To i přesto, že hráli třikrát v oslabení.

Až v čase 56:35 přidal svůj čtvrtý zásah Schenn a Sean Couturier s Erikem Gudbransonem dokázali dovršit "desítku". Kanada musela nasadit do hry jen šestnáct hráčů do pole, protože chyběli zranění Jaden Schwartz, Calvin de Haan a Cody Eakin a první část z dvouzápasového trestu za faul na českého obránce Petra Šenkeříka si odpykal Zack Kassian.

Hlavní hvězdou kanadského výběru byl Schenn, který už proti Česku zařídil výhru 7:2 gólem a čtyřmi asistencemi. "Je to neuvěřitelný a fenomenální hokejista. Měl skvělý minulý večer a dneska v tom pokračoval," chválil svého spoluhráče z útoku na oficiálních stránkách Mezinárodního hokejové federace Quinton Howden. Schenn vládne po třech zápasech produktivitě turnaje s 12 body za šest branek a stejný počet asistencí.

Ve skupině A si Finsko výhrou nad nováčkem elitní skupiny Německem 5:1 zajistilo účast v play off. Němci naopak už neuniknou bojům o udržení. V úvodním dějstvím drželi s favorizovaným týmem Suomi krok, ale v 17. minutě otevřel skóre Joonas Nättinen a ve druhé třetině Finové rozhodli dalšími třemi góly.

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Kontinentální liga
Včera základní část - pondělí 17. února Riga - Jekatěrinburg Riga - Jekatěrinburg 2:1
Včera základní část - pondělí 17. února Jokerit - Dynamo Jokerit - Dynamo 5:0
Včera základní část - pondělí 17. února Petrohrad - Vladivostok Petrohrad - Vladivostok 6:0
Včera základní část - pondělí 17. února Minsk - CSKA Minsk - CSKA 1:4
Včera základní část - pondělí 17. února Nižněkamsk - Chabarovsk Nižněkamsk - Chabarovsk 3:5
Včera základní část - pondělí 17. února Čeljabinsk - Čerepovec Čeljabinsk - Čerepovec 2:4
Včera základní část - pondělí 17. února Ufa - Soči Ufa - Soči 2:0
Včera základní část - pondělí 17. února Magnitogorsk - Kunlun Magnitogorsk - Kunlun 2:1
20200217T16:00:00+0000