Živě

Čeští hokejoví mladíci už mají z velké části jasno o skupině pro příští MS

4. ledna 2021 07:31 - Edmonton

Alespoň z jednoho pohledu uhráli příjemný výsledek. Složení skupin pro příští MS hokejových dvacítek – i když ještě není konečné – totiž už teď vypadá pro český tým velmi potěšitelně. Za rok se díky umístění na sedmé pozici na stále ještě probíhajícím šampionátu ve skupině B setká s výběry Německa či Rakouska, tedy celky, které teoreticky vypadají jako velmi schůdné pro vybojování účasti ve čtvrtfinále. O to horší pak mohou být vyhlídky pro výběr ve vyřazovací fázi...

 

Jason Franson, ČTK/AP

Zato Slováci se po osmém místě zařadili do A-skupiny, v níž je s jistotou čeká předposlední Švýcarsko a šesté Švédsko. Další obsazení bude jasné po zbylých zápasech, do áčka ještě půjde vítěz tohoto MS a tým, který skončí na čtvrtém místě. Další dva semifinalisté do béčka. Pro připomenutí – mezi čtyřmi nejlepšími jsou Rusko, Kanada, USA a Finsko. Z letošního MS se nesestupuje.

Za rok se bude hrát opět v Kanadě v tradičním termínu: 26. prosince – 5. ledna.

Skupiny na příštím MS
A: Švédsko, Slovensko, Švýcarsko, vítěz a čtvrtý tým z probíhajícího MS
B: Německo, Česko, Rakousko, druhý a třetí z probíhajícího MS
vap, Sport.cz

Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.