Češi jsou před MS favority na zlato, píší ve Švédsku. Žasnou nad brilantní delikatesou

14. května 2021 11:28 - Praha/Stockholm

I osmý přípravný zápas před startem MS v Rize čeští hokejisté vyhráli a před šampionátem si budují u soupeřů respekt a uznání. Po čtvrteční výhře v Praze nad Tre Kronor 3:2 v prodloužení český národní tým dokonce někteří novináři ze Švédska pasují na favorita na zlato.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třeba expert listu Aftonbladet Mats Wennerholm ve svém pozápasovém komentáři připomíná skandinávským čtenářům, že Češi už čekají na světové zlato jedenáct let a celkově jejich hokej zažívá na mezinárodní scéně setrvalý úpadek.

„Jenže zdá se, že trenér českého národního týmu Filip Pešán přinesl nový styl vedení a získal pro něj i hráče. Už šest hokejistů z NHL mu s radostí poděkovalo za nominaci. A to musíme mít na paměti, že Češi mají v zámoří jen zlomek hráčů proti Švédsku," píše Wennerholm.

Kdy hrají Češi? Svěřenci trenéra Pešána vstoupí do MS zápasem s Ruskem

„Neváhali ani Jakub Vrána z Detroitu a Dominik Kubalík z Chicaga, dva opravdu prvotřídní hráči, kteří se v rámci NHL můžou nazývat hvězdami. Mnoho lidí teď pasuje Čechy na favority na zlato a já rozhodně nejsem proti těmto názorům. I když Rusy favorizuji o trochu víc," dodal.

Trenéři Filip Pešán (vpravo) a Martin Straka během utkání se Švédy.

Vlastimil Vacek, Právo

Podle něj ale nejsou bez šance ani Švédové, dvě těsné porážky v rámci Českých her podle něj směrem k šampionátu nic moc neznamenají. I když Tre Kronor za žhavé favority nepovažuje.

Švédská média také zaujal ze čtvrtečního zápasu dílčí detail, a to jak Jakub Flek v první třetině nachytal Pära Lindholma.

Český útočník Jiří Smejkal bojuje se švédskou přesilou. Zleva gólman Adam Reideborn, Viktor Lööv a Pär Lindholm.

Vlastimil Vacek, Právo

Když se bývalý útočník Toronta či Bostonu ocitl v šanci, Flek na něj zezadu drze houkl o přihrávku a ostřílený Švéd mu místo střely z dobré pozice skutečně přihrál.

Nominace na MS má finální podobu. Pešán veze do Lotyšska 28 hráčů

„Tak tohle bylo brilantní. Lindholm, který je jinak hodně chytrý hráč, dal trochu na instinkt a přihrál, místo aby využil střeleckou pozici. To je defenzivní delikatesa," žasl ve studiu nad Flekovým kouskem expert televize SVT Jonas Andersson.

roj, Sport.cz

Jak dopadne český národní tým na hokejovém MS v Rize?


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Výsledkový mix:

NHL
Včera play off - finále konferencí Tampa Bay - NY Islanders Tampa Bay - NY Islanders 1:2
20210613T21:00:00+0000
Tampa Bay vs. NY Islanders
Tampa Bay vs. NY Islanders
NY Islanders
zítra 03:00 Vegas - Montreal Vegas - Montreal