Sparta - Turku 3:2Sparta slaví v Lize mistrů třetí výhru za sebou. Drží naději na postup

Hokejisté pražské Sparty zdolali v Lize mistrů doma TPS Turku 3:2, vyhráli potřetí za sebou a mají na kontě ve skupině A po čtyřech zápasech sedm bodů. O postup bude Sparta dále bojovat v říjnu ve dvou duelech s německým Bremerhavenem. Pražané sice ztratili dvoubrankový náskok, ale ve 45. minutě rozhodl druhým gólman v utkání devatenáctiletý útočník Jakub Konečný.

Hráči Sparty se radují z gólu v Lize mistrů proti TPS Turku.

Sparta, která po úvodní porážce ve Växjö (1:2) vyhrála na ledě Turku (3:2 po samostatných nájezdech) a uspěla i v pátek doma v odvetě se švédským šampionem (2:1 v prodloužení), se ujala vedení ve 12. minutě. Do úniku se dostal Jakub Konečný a vyzrál na gólmana Eetua Anttilu.

V čase 25:34 našel Ladislav Zikmund zpoza branky Jana Buchteleho, který bekhendovým zakončením zvýšil. Sparťanský gólman Jakub Neužil poprvé inkasoval ve 37. minutě, kdy přesilovou hru při vyloučení Ondřeje Mikliše využil Mitch Hults.

V čase 43:20 hráči TPS udeřili opět v početní výhodě, při pobytu Davida Němečka na trestné lavici vyrovnal z pozice mezi kruhy Markus Nurmi. Za 63 sekund ale vrátil Spartě vedení Konečný, kterému přihrál ideálně před odkrytou branku David Vitouch. V závěru Sparta před 3189 diváky v Tipsport Aréně uhájila těsný náskok i při vyloučení Michala Řepíka a power play hostů.

Hokejová Liga mistrů - skupina A:
HC Sparta Praha - TPS Turku 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Konečný (T. Pavelka), 26. Buchtele (Zikmund, M. Forman), 45. Konečný (D. Vitouch, Prymula) - 37. Hults (Suomi), 44. Nurmi (Slafkovský, Pärssinen). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 3189.
Sestava Sparty: Neužil - Jurčina, Moravčík, Mikliš, Němeček, Tomáš Dvořák, T. Pavelka - Řepík, R. Horák, Sobotka - Chlapík, D. Kaše, Z. Doležal - M. Forman, Zikmund, Buchtele - Konečný, D. Vitouch, Prymula - Dvořáček. Trenér: Jandač.
Přípravný hokejový zápas:
Motor České Budějovice - EHC Black Wings Linec 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)
Branky: 18. a 50. J. Ondráček, 12. Pech, 29. Gulaš, 45. M. Beránek - 34. Umicevic, 34. Romig, 35. Lebler.