Hráč zranil hokejkou diváka, zápas 1. ligy se nedohrál

Středeční zápas první hokejové ligy v Olomouci skončil předčasně poté, co útočník Prostějova Fojtík z trestné lavice zranil holí jednoho z diváků v obličeji. Z hlediště se pak na střídačku hostů sesypaly různé předměty a tým proto odešel do šaten. Podle vyjádření trenéra Aleše Flašara hráči odmítli pokračovat v zápase na jeho pokyn.

Rozhodčí prvoligový duel ukončili předčasně.

O osudu duelu, v němž Olomouc vedla 2:0, rozhodne sportovně-technická komise svazu.  V druhé nejvyšší soutěži se v krátkém čase nedohrál už druhý zápas. Před Vánocemi bylo předčasně ukončeno utkání Havířova a Ústí nad Labem kvůli odpálení dýmovnice v hledišti. Hosté nakonec vyhráli kontumačně.

V 38. kole dnes poprvé v novém roce vyhráli hokejisté Ústí nad Labem. Po dvou porážkách dnes zdolali v severočeském derby Kadaň hladce 4:0 a svůj náskok v čele první ligy zvýšili na patnáct bodů. Ústecký gólman Sáblík udržel čisté konto i v poslední třetině, kdy byl třikrát po sobě vyloučen domácí kapitán Antoš. Hostům se však přesilovky nedařily.

Kometa nedala v Berouně ani gól

Druhá Kometa Brno narazila v Berouně, kde se nedokázala prosadit a prohrála 0:2. Medvědi o svém vítězství rozhodli před druhou přestávkou dvěma góly během 55 vteřin. Nejprve se trefil premiérově od modré čáry obránce Rýgl, pak poslal puk za Maláčova záda krásnou střelou do horního růžku Vlček. Hosté se mohli vrátit do zápasu v poslední třetině, ale nevyžili téměř sedm minut početní výhody. Hrdinou zápasu byl berounský gólman Roman Handl, který pochytal všech 56 střel brněnských hráčů.

Pouze bod ztrácí na brněnský celek trio Chomutov, Mladá Boleslav a Havířov. Středočeši podlehli 2:5 v Jihlavě, která vyhrála už šestý domácí zápas po sobě. Havířov potvrdil výbornou bilanci na domácím ledě, když porazil Hradec Králové 4:3. Hosté dokázali v 50. minutě smazat dvoubrankové manko, ale 30 sekund poté dal rozhodující gól Seman. Havířov prohrál v této sezóně doma jen dvakrát, z toho jednou kontumačně. Chomutov přehrál Třebíč 3:0.

První hokejová liga - 38. kolo:
Beroun - Kometa Brno 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 36. Rýgl, 37. L. Vlček. Rozhodčí: R. Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 10:9, navíc Filip 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1378.
Jindřichův Hradec - Ostrava 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Branky: 24. a 34. Mrkvička, 31. a 46. Kupec - 9. Oliverius, 20. Holuša, 47. Sochorek. Rozhodčí: Kubeš - Kis, Špringl. Vyloučení: 6:8, navíc Šebesta 10 min. a Chatrnúch (oba Ostrava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 680.
Chomutov - Třebíč 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Malát, 31. Polodna, 56. Pražák. Rozhodčí: Bacílek - Rozlílek, Mašek. Vyloučení: 13:9, navíc Lukáč (Třebíč) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1100.
Slovan Ústí nad Labem - Kadaň 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 24. Fink, 39. Pavlas, 43. Jankových, 53. Jiří Kudrna. Rozhodčí: Horák - Sichrovský, Richter. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. Diváci: 1992.
Dukla Jihlava - Mladá Boleslav 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 4. Altrichter, 13. Rytnauer, 26. Dušátko, 30. P. Staněk, 60. Bakus - 28. Fadrný, 38. Hradecký. Rozhodčí: Dvořák - Flégl, Šperl. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1430.
Havířov - Hradec Králové 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 18. Hruška, 36. Galvas, 39. Žůrek, 50. Seman - 37. Koudelka, 49. Hendrich, 50. Roubík. Rozhodčí: Husička - Mana, Váňa. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. Diváci: 1218.
Olomouc - Prostějov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) - nedohráno
Branky: 24. Kreuzman, 52. Najdek. Rozhodčí: Minář - Chocholouš, Poruba. Vyloučení: 7:9, plus Najdek a Šafařík (oba Olomouc) 10 min. a Fojtík (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2100.