Hokejisté Hradce Králové vyřadili Jihlavu z play-off první ligy

HRADEC KRÁLOVÉ

Hokejisté Hradce Králové porazili v šestém čtvrtfinálovém utkání play-off první ligy favorizovanou Jihlavu 4:0 a postoupili do semifinále. Sedmý tým po základní části vyhrál nad druhým celkem konečné tabulky celou sérii poměrem 4:2. Východočeši se v semifinále utkají s Ústím nad Labem, druhou dvojici tvoří Mladá Boleslav s Havířovem.

Ilustrační foto.

Hradecký tým posunul do semifinále bojovný výkon, ke kterému jeho hráče vyprovokovalo přes 7500 diváků. Domácí se ujali vedení už ve třetí minutě brankou Petra Domina. Rozhodnutí padlo v poslední pětiminutovce druhé třetiny, kdy se nejprve šťastně trefil Pavel Suchý a brzy po něm i Petr Přeučil. Výsledek zpečetil pět minut před koncem svojí druhou brankou Přeučil.

Semifinále první hokejové ligy odstartuje v neděli na stadionech v Ústí nad Labem a Mladé Boleslavi. Po čtvrtfinálových duelech na čtyři vítězné zápasy se začne nyní bojovat na tři vítězství. Série budou pokračovat na ledě lépe postavených týmů hned v pondělí, ve středu a případně ve čtvrtek se odehrají zápasy v Hradci Králové respektive Havířově. Případné páté duely mají termín v Ústí a Boleslavi v sobotu 11. března. Finále odstartuje o tři dny později.

Výsledek - čtvrtfinále, 6. zápas:
Hradec Králové - Jihlava 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 39. a 56. Přeučil, 3. Domin, 36. Pavel Suchý. Rozhodčí: Skoupý - Padevět, Čížek. vyloučení: 4:8, navíc Dobrovolný (Jihlava) 10 min. Diváci: 7528. Konečný stav série: 4:2.