Rubriky:

Euro Hockey Tour

Absentér Sýkora mě namíchnul, ale nechci vyhrožovat, říká Hadamczik

16. prosince 2010 11:08

Chtěl ho, nemá ho. Trenér národního týmu se Petra Sýkory z Davosu nedočkal. Nejlepší střelec švýcarské ligy se v těchto dnech v reprezentaci neukáže. Jedenatřicetiletý snajpr s famózní střelou před čtrnácti dny řekl, že dá přednost klubu pod Alpami. Útočník s vizitkou: 31 zápasů a 32 bodů. „Oznámil mi, že chce jet, ale klub nechce, aby jel. On v tom klubu chce hrát, takže nepojede,“ řekl na srazu národního týmu kouč Alois Hadamczik.

 

Alexandra Mlejnková, ČTK

Jak jste reagoval na tuto odpověď?
Že trenér národního mužstva a národní mužstvo taky chce, aby jel, ale on dal přednost klubu. Je to jeho věc. Poté se nemá cenu tím zabývat.

Zavřel si Sýkora u vás dveře do reprezentace?
Je pravda, že mě to namíchlo. Sýkora je osobnost týmu... “Trenére, jsem Čech, chci reprezentovat, chci být na to pyšný, chci jet.“

Zval jste ho už na listopadovou Karjalu?

Při prvním turnaji se mu narodilo dítě, to jsem chápal. Měl své psychologické a rodinné záležitosti. Ale teď mě jeho přístup zklamal, chtěl jsem ho v týmu.

A ony dveře?
Neřekl bych, že by je měl zavřené. Víte, člověk pozná tolik věcí. Když bude do konce sezóny střílet, jak střílí, tak se tím určitě budeme zabývat. Já tu nejsem od toho, abych někomu vyhrožoval a říkal, že má zavřené dveře. Nechci takto arogantně rozhodovat.

Smutný trenér Alois HadamczikTrenér Alois Hadamczikfoto: ČTK/David Veis

Pokud bude předvádět kvalitní výkony, tak šanci má?

Když nebude mít nadstandardní výkonnost, tak to je jiné. Když bude jeho výkonnost nadstandardní, tak český národ potřebuje takové hráče.

Jste zklamaný takovým přístupem?
Vážím si toho, že je zase upřímný, lepší než se vymlouvat. Kluci se naučili zavolat. Třeba Lukáš Kašpar mi volal. „Trenére, čtyři zápasy hraji pod injekcemi, bolí mě třísla.“

lik, Sport.cz

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..